X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Program "Dostępność plus". Co zostanie zrobione za 23 mld zł?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 13:33
Premier Mateusz Morawiecki podpisał Pakt na rzecz Dostępności plus 2018-2025. To wspólna deklaracja rządu, organizacji pozarządowych, a także przedstawicieli firm, którzy mają działać na rzecz likwidacji barier dla osób niepełnosprawnych.
Audio
  • Wiceminister Paweł Chorąży o programie "Dostępność plus" (W samo południe/Jedynka)
Paweł Chorąży
Paweł ChorążyFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jak podkreślił w audycji "W samo południe" Paweł Chorąży z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, dostępność to nie tylko podjazdy, rampy czy windy, ale także np. dostosowanie stron internetowych do potrzeb osób niedowidzących.

Gość radiowej Jedynki przyznał, że obecnie jeśli chodzi o przystosowanie budynków administracji publicznej czy środków transportu publicznego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami jest bardzo różnie.

Przypomniał, że według raportu Najwyższej Izby Kontroli jedynie 9 proc. budynków użyteczności publicznej jest w pełni dostępnych, pomimo iż standardy wymagane przez prawo budowlane są stosunkowo niskie.

- Z drugiej strony mamy coraz większą świadomość. Mamy takie miasta jak Gdynia, które jest najbardziej zaawansowanym miastem jeśli chodzi o dostępność. Tam dzieje się dużo, sytuacja nie wygląda źle - ocenił.

Według niego problemem jest to, że różne systemy dostępnościowe nie są zharmonizowane. Co to oznacza? Z jakich działań składa się program "Dostępność plus"? Co zostanie zrobione za zarezerwowane 23 mld zł? Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość: Paweł Chorąży (Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju)

Data emisji: 25.04.2018

Godzina emisji: 12.17

kk/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: niepełnosprawni muszą mieć pomoc w przełamywaniu barier

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 13:30
- Niepełnosprawni muszą mieć pomoc w przełamywaniu barier, na ten cel już teraz zarezerwowaliśmy 23 mld zł - podkreślił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki inaugurując program Dostępność Plus.
rozwiń zwiń