X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Latos: to jest rząd, który nie tylko deklaruje, ale robi konkretne rzeczy dla niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 13:28
W błyskawicznym tempie posłowie pracują nad ustawami, które mają być odpowiedzią na protest opiekunów osób niepełnosprawnych. Poseł PiS Tomasz Latos deklaruje, że trzeba znaleźć rozwiązanie tej sprawy.
Audio
  • Poseł PiS Tomasz Latos o proteście opiekunów osób niepełnosprawnych (W samo południe/Jedynka)
Iwona Hartwich (C) oraz niepełnosprawni i ich opiekunowie podczas konferencji prasowej w Sejmie. Protest rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych, wraz z podopiecznymi, trwa od 18 kwietnia 2018
Iwona Hartwich (C) oraz niepełnosprawni i ich opiekunowie podczas konferencji prasowej w Sejmie. Protest rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych, wraz z podopiecznymi, trwa od 18 kwietnia 2018Foto: PAP/Marcin Obara

- Rząd naprawdę wykazuje dobrą wolę i oferuje bardzo dużo - powtarza parlamentarzysta. I przypomina rządowe propozycje, m.in. zrównanie wysokości renty socjalnej i renty z tytuły całkowitej niezdolności do pracy. A także propozycje sfinansowania katalogu świadczeń rehabilitacyjnych. Krytykuje protestujących, że zamiast zgodzić się na niematerialne formy wsparcia domagają się gotówki.

Tomasz Latos sugeruje, że protestujący w sejmie nie reprezentują środowiska niepełnosprawnych, a jedynie małą grupką, która dostała się do gmachu parlamentu i tam utrudnia życie posłom. - Nie kwestionuję faktu, że protestujący z determinacją walczą o swoich bliskich, ale warto, żeby posłuchali argumentów innych grup osób niepełnosprawnych, którzy mówią, że tym protestem i taką postawą nie tylko nie ułatwiają rozmów z rządem, ale jednocześnie dzielą to środowisko osób niepełnosprawnych - argumentuje. Deklaruje, że rządzący chcą - jak to ujął - nadrabiać wieloletnie zaniedbania.

Poseł przypomina czasy rządów PO-PSL. - Rozmawiał z nimi parę lat temu Donald Tusk, kiedy jeszcze był premierem, po Donaldzie Tusku premierem była Ewa Kopacz i jakoś tych spraw, które opozycja obecnie mówi, że można rozwiązać w parę dni, oni nie potrafili rozwiązać w parę lat - mówi. Tomasz Latos jest przekonany, że do końca tygodnia sejm uchwali ustawy, na które większość osób niepełnosprawnych czeka z niecierpliwością.

Posłuchaj nagrania całej rozmowy, w której poruszono też temat prac nad ustawą zabraniającą aborcji ze względów zdrowotnych.

****

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość: Tomasz Latos (poseł PiS)

Data emisji: 8.05.2018

Godzina emisji: 12.11

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dzień opiekuna wsparciem dla opiekunów osób niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2018 17:00
Akademia opiekunów postanowiła 15 maja zorganizować Dzień opiekuna, żeby udzielić wsparcia wszystkim, którzy na co dzień opiekują się osobami chorymi. A w grudniu w Krakowie odbędzie się trzecie już spotkanie ze specjalistami.
rozwiń zwiń