X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Obniżenie pensji parlamentarzystów ma zasypać sondażowy dołek"

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 13:00
- To, co wydarzyło się po ujawnieniu patologicznego systemu dopłat bezpośrednich dla kolesiów nie ma nic wspólnego z troską o państwo - tak o obniżeniu uposażenia posłów mówił w Jedynce polityk PSL Piotr Zgorzelski.
Audio
  • Piotr Zgorzelski o obniżce pensji parlamentarzystów (W samo południe/Jedynka)
Piotr Zgorzelski
Piotr ZgorzelskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

10 maja Sejm przyjął ustawę o obniżeniu pensji posłów i senatorów o 20 proc. - Warto byłoby zastanowić się nad tym, czy tego typu rozwiązania nie psują państwa, zamiast go budować. Dlaczego jest to akurat 20 proc.? My, jako PSL, do procedowanego projektu złożyliśmy poprawkę, która mówiła o tym, by kwotą bazową była średnia krajowa, tak by uzależnić pensje posłów od pomyślności Polaków, stosując odpowiedni mnożnik - wyjaśnił Zgorzelski.

Polityk przyznał też, że w Hiszpanii zarobki parlamentarzystów wynoszą tyle, co średnia krajowa, ale są państwa, w których pensje polityków stanowią siedmio- i ośmiokrotność średniej.

- Zabrakło poważnej dyskusji o systemowych rozwiązaniach, była to tylko odpowiedź na medialny krzyk, który został wywołany ujawnieniem systemu dopłat bezpośrednich dla kolesiów. Chodziło tylko o to, by zasypać dołek sondażowy, dlatego nie braliśmy udziału w głosowaniu - powiedział Piotr Zgorzelski.

Polityk zastanawiał się też, dlaczego pensje ministrów pozostały na niezmienionym poziomie.

Prowadzący audycję Wojciech Dąbrowski pytał swojego gościa również o kandydata PSL na prezydenta Warszawy. Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość: Piotr Zgorzelski (poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego)

Data emisji: 15.05.2018

Godzina emisji: 12.13

mg/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mirosław Maliszewski: zawinili ci, którzy są w rządzie, a zapłacą posłowie

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 13:35
Nie będziemy głosować za tym, aby obecne wynagrodzenia utrzymać - zapowiedział w audycji "W samo południe" poseł Mirosław Maliszewski z PSL.
rozwiń zwiń