X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przymusowa relokacja przechodzi do historii. V4 przekonała Brukselę

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2018 13:37
- Szef RE Donald Tusk w liście do przywódców, że wprawdzie nie mamy na razie takiego kryzysu migracyjnego, z jakim mieliśmy do czynienia w 2015 roku, że ta fala migracyjna została ograniczona o 96 proc., ale to właśnie dlatego, że jest lepsza ochrona granic zewnętrznych i skuteczniejsza współpraca z krajami trzecimi - mówiła na antenie radiowej Jedynki Beata Płomecka.
Audio
  • Polska od ponad dwóch lat powtarzała, że przymusowa relokacja uchodźców nie rozwiąże kryzysu migracyjnego (W samo południe/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Tolga Sezgin/Shutterstock

Przymusowa relokacja uchodźców przechodzi do historii. Unijni przywódcy na szczycie w Brukseli zdecydowali, że przyjmowanie uciekinierów, którym należy się międzynarodowa ochrona powinno być dobrowolne we wspólnocie. Przeważyło tym samym stanowisko Polski i pozostałych krajów Grupy Wyszehradzkiej.

- Przede wszystkim konsekwentne przy każdej okazji podkreślanie od ponad dwóch lat, że przymusowe rozmieszczanie uchodźców to nie jest odpowiedź na kryzys migracyjny, że to jest czasami także czynnik zachęcający do przeprawiania się przez Morze Śródziemne do Europy, to przyczyna zmiany stanowiska KE. Również powtarzanie, że Europa ma ograniczone możliwości przyjmowania kolejnych wielotysięcznych grup, że w walce z kryzysem migracyjnym są inne sposoby, że to jest kwestia obrony zewnętrznych granic Unii - podkreśliła Płomecka.

- Szef Rady Europejskiej Donald Tusk w liście do przywódców, że wprawdzie nie mamy na razie takiego kryzysu migracyjnego, z jakim mieliśmy do czynienia w 2015 roku, że ta fala migracyjna została ograniczona o 96 proc., ale to właśnie dlatego, że jest lepsza ochrona granic zewnętrznych i skuteczniejsza współpraca z krajami trzecimi - dodała.

Zapraszamy do całej audycji, w której rozmawiano również o wyborach w Meksyku.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Agata Kasprolewicz

Materiał o wyborach w Meksyku: Adrian Bąk

Gość: Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia w Brukseli)

Data emisji: 30.06.2018

Godzina emisji: 12.17

dcz/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowy dokument UE. Dyskusja o przymusowej relokacji uchodźców - odłożona

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2018 06:42
Dyskusja o przymusowym przyjmowaniu uchodźców - odłożona, Unia Europejska ma koncentrować się na ochronie zewnętrznych granic. Tak wynika z dokumentu przygotowanego przez przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska na zbliżający się unijny szczyt. Z dokumentem zapoznała się brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
rozwiń zwiń