X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert: działanie człowieka jest główną przyczyną pożarów

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2018 13:00
- Wieloletnie statystyki wskazują, że raptem 1 procent pożarów, które powstały w naszym kraju jest spowodowanych czynnikami naturalnymi - mówi Jan Kaczmarowski z Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych. Gość Krzysztofa Grzesiowskiego mówił o tym, jak służby w naszym kraju radzą sobie z ogniem i o zagrożeniu pożarami w Polsce.
Audio
  • Jan Kaczmarowski: człowiek powoduje 99 proc. pożarów (W samo południe/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Jeśli chodzi o częstotliwość pożarów Polska jest pod tym względem na trzecim miejscu w Europie, przy czym przeciętny pożar zajmuje obszar 2000 metrów kwadratowych. - W porównaniu z tym co się dzieje w innych rejonach Europy są to niewielkie powierzchnie - powiedział Jan Kaczmarowski.

Gość Jedynki mówił też o tym, że za zaprószeniem ognia najczęściej stoją ludzie. - Utarło się takie hasło, że 9 na 10 pożarów powoduje człowiek. Ja bym je sprostował i powiedział, że 99 na 100 - powiedział. To właśnie "czynnik antropogeniczny" jest prawdopodobną przyczyną tragicznych pożarów w Grecji, w których zginęło ponad 90 osób. 

Obecnie zagrożenie pożarami w Polsce nie jest duże, jednak w sierpniu może się to zmienić. Według statystyk ten miesiąc charakteryzuje się bowiem zwiększoną ich liczbą.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Jan Kaczmarowski (Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych)

Data emisji: 31.07.2018

Godzina emisji: 12.15

msze/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Komendant Główny PSP: polscy strażacy zostaną w Szwecji tak długo jak będą potrzebni

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 20:09
- Polscy strażacy będą przebywali w Szwecji tak długo, jak długo będą potrzebni - powiedział w poniedziałek komendant główny gen. brygadier Leszek Suski. Jak zaznaczył, nie ma obawy, że zagraniczna akcja osłabi możliwości straży w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożary w Grecji. Paweł Frątczak: czasem nawet nie można uciec przed ogniem samochodem

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2018 08:39
- Wiatr, który potęguje gwałtowny rozwój pożaru. Niejednokrotnie przemieszcza się z prędkością kilkudziesięciu kilometrów na godzinę, gdzie nawet czasem nie można uciec przed ogniem samochodem - mówił na antenie radiowej Jedynki st. bryg. Paweł Frątczak, rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. 
rozwiń zwiń