Anna Dymna: wszystko zaczęło się od spotkania z ludźmi i od odruchu serca

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 14:14
- Zaprzyjaźniłam się z ludźmi z niepełnosprawnościami intelektualnymi z Fundacji Brata Alberta. Pomagałam im robić spektakle - mówiła w radiowej Jedynce Anna Dymna, aktorka, założycielka i prezes Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko".
Audio
  • Anna Dymna: zaczęło się od spotkania z ludźmi i z odruchu serca (W samo południe/Jedynka)
Anna Dymna
Anna Dymna Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Anna Dymna mówiła o kulisach powołania fundacji. - Najpierw byłam sama. Powolutku to się zaczęło rozwijać. W lutym 2004 roku otworzyłam warsztaty terapii artystycznej w Radwanowicach. Później fundacja zaczęła obrastać w różne projekty. By utrzymać moich podopiecznych trzeba robić różne rzeczy - podkreśliła aktorka.

Gość radiowej Jedynki mówiła też o planowanej na 26 września symbolicznej wyprawie na Kopiec Kościuszki. - Chcemy pokazać, że idziemy razem. To jest prawdziwa wyprawa z udziałem wielkich himalaistów. Będą budowane obozy przejściowe. Życie osób niepełnosprawnych w Polsce jest codzienną wyprawą na K2 - podkreśliła Anna Dymna.

Więcej w całym nagraniu. 

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Gość: Anna Dymna (założycielka i prezes Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko")

Data emisji: 24.09.2018

Godzina emisji: 12.12

ras/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grzegorz Długi: Polska i Stany Zjednoczone mają tożsame interesy strategiczne

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 12:55
- Chcę, aby było bardzo wyraźnie powiedziane, że jest w naszym interesie strategicznym, aby wojska Stanów Zjednoczonych stacjonowały na naszym terenie, a nasza armia ściśle współpracowała z armią amerykańską - powiedział na antenie Jedynki poseł Kukiz'15 Grzegorz Długi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kazimierz Smoliński: zgodnie z prawem Małgorzata Gersdorf nie jest prezesem Sądu Najwyższego

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 12:53
- Małgorzata Gersdorf traktuje siebie oraz jest traktowana przez wielu za pierwszego prezesa Sądu Najwyższego, ale fakt, że zajmuje gabinet prezesa, nie oznacza, że nim jest - powiedział na antenie radiowej Jedynki Kazimierz Smoliński poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz wiceszef sejmowej komisji ds. VAT.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspertka: sankcje USA wobec Chin za zakup uzbrojenia to kolejny cios w gospodarkę Rosji

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2018 13:37
Jedną nogą gospodarki Rosji są surowce, drugą jest przemysł zbrojeniowy – mówiła w Jedynce Agnieszka Bryc z Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dodała, że jeśli Rosja nie będzie mogła handlować uzbrojeniem, to stan ekonomiczny tego kraju jeszcze bardziej się pogorszy.
rozwiń zwiń