X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Skarga jest zupełnie naturalna". Europoseł Andrzej Grzyb o pozwaniu Polski przez KE

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2018 13:40
W poniedziałek (24.09) Komisja Europejska pozwała Polskę do unijnego Trybunału Sprawiedliwości za ustawę o Sądzie Najwyższym. Na ten temat w audycji "W samo południe" wypowiedział się europarlamentarzysta z list PSL - Andrzej Grzyb.
Audio
  • Andrzej Grzyb: skarga jest zupełnie naturalna (W samo południe/Jedynka)
Andrzej Grzyb (Europoseł, PSL)
Andrzej Grzyb (Europoseł, PSL)Foto: Facebook.com

Od poniedziałku nie milkną komentarze w sprawie decyzji Komisji Europejskiej. Europoseł stwierdził, że dobrze, iż cała sprawa zostanie rozstrzygnięta w unijnym Trybunale Sprawiedliwości.

- Uważam, że był czas, kiedy można było porozumienie osiągnąć w drodze relacji pomiędzy polskim rządem a Komisją Europejską. Rozstrzygnięcie o charakterze politycznym nie odniosło żadnego skutku, dlatego też przeszło w etap sądowy. Myślę, że to dobrze, iż spór, który ma wymiar emocjonalny, wszedł na drogę rozstrzygnięcia sądowego. Tu się zgadzam ze słowami sędziego Leszka Mazura, który stwierdził, że skarga jest zupełnie naturalna w sytuacji, kiedy nie można znaleźć rozwiązania - powiedział Andrzej Grzyb.

Europoseł został zapytany również o poniedziałkowe spotkanie szefa Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Cała sytuacja oburza polski rząd, który nie rozumie, czemu o problemach wewnątrz kraju, opozycja rozmawia z naszymi, zachodnimi sąsiadami.

- Ten argument w polskiej debacie publicznej jest często poruszany. Jedni odsyłają do Mińska i Moskwy, a drudzy odsyłają do Berlina. (...) A istotne jest co innego. Choćby sam fakt, że przed ostatnim spotkaniem szefów rządów, premier Mateusz Morawiecki spotkał się z panią profesor Małgorzatą Gersdorf. To znaczy, że chciał posłuchać argumentów, które przedstawiciele Sądu Najwyższego mają do powiedzenia. A to może sugerować, że sprawa jest do rozwiązania polubownego. Miejmy nadzieję, że to osłabi emocje, jakie pojawiły się miedzy Polską i Unią Europejską oraz wewnątrz naszego kraju - zakończył Andrzej Grzyb.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: Andrzej Grzyb (europoseł PSL)

Data emisji: 25.09.2018

Godzina emisji: 12.16

pc/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska będzie tłumaczyć się z ustawy o SN

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2018 19:22
Komisja Europejska zdecydowała w poniedziałek (24.09) o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej skargi przeciwko Polsce w sprawie Ustawy o Sądzie Najwyższym.
rozwiń zwiń