X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Zbigniew Krysiak: Rosja drwi z decyzji Rady Europy ws. zwrotu wraku Tu-154M

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 13:31
- Nie wierzę, że Rosja kiedykolwiek zwróci wrak Tu-154M Polsce - stwierdził na antenie prof. Zbigniew Krysiak z Instytutu Myśli Schumana.
Audio
  • Prof. Zbigniew Krysiak o decyzji Rady Europy ws. zwrotu wraku Polsce (W samo południe/Jedynka)
Prof. Zbigniew Krysiak
Prof. Zbigniew KrysiakFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

"Rosja nie uważa się za zobowiązaną decyzjami Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy podejmowanymi w czasie, gdy delegacja Rosji nie uczestniczy w pracy Zgromadzenia" - oświadczyło MSZ Rosji, komentując rezolucję ZPRE wzywającą do zwrotu Polsce wraku Tu-154M. 

- Dzięki staraniom naszego rządu, doszło do głosowania nad tą rezolucją. Rosjanie traktują to natomiast, jako niepoważną postawę Rady Europy. Drwią z jej decyzji i to nie jest tylko związane z faktem, że w Radzie głosu nie mają. Moim zdaniem dowody w tym wraku są jeszcze na tyle utrwalone, że Rosjanie po prostu boją się, że dojdzie do ich zdemaskowania - powiedział Zbigniew Krysiak.

Gość Jedynki dodał, że nie wierzy, że Rosja kiedykolwiek zwróci wrak, gdyż podstawy ku temu były już w roku 2011. - Myślę, że ten kraj w pewien sposób zachowuje się jak gangster. Trzeba być zatem w tej sytuacji krok przed, czyli trzeba ich osaczyć w dobrym momencie. Moim zdaniem ten moment był zaraz po katastrofie. Tymczasem Putin dostał przyzwolenie od ówczesnych władz i innych rządów w Europie, by wrak został w Rosji - dodał Krysiak

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiono także o publikacji najnowszych taśm z restauracji "Sowa i Przyjaciele".

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Jerzy Jachowicz

Gość: Prof. Zbigniew Krysiak (SGH, Instytut Myśli Schumana)

Data emisji: 19.08.2018

Godzina emisji: 12.13

koz/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak