X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dr Paweł Kowal: CDU będzie szukało kogoś, kto skieruje partię trochę na prawo

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2018 13:11
- To się musiało kiedyś skończyć. Nic nie może przecież wiecznie trwać - mówił na antenie radiowej Jedynki dr Paweł Kowal z Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk, odnosząc się do decyzji Angeli Merkel. Kanclerz Niemiec zapowiedziała na posiedzeniu zarządu CDU, że w najbliższych grudniowych wyborach nie zamierza ubiegać się po raz kolejny o stanowisko przewodniczącej partii.
Audio
  • Paweł Kowal (PAN) o sytuacji polityczniej w Niemczech (Świat w samo południe/Jedynka)
Paweł Kowal
Paweł KowalFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Decyzja Angeli Merkel jest konsekwencją strat CDU poniesionych w wyborach lokalnych w niemieckiej Hesji. Zapowiada ona również, że nie będzie się ubiegać o stanowisko kanclerza Niemiec w 2021 roku, kiedy wygaśnie jej mandat.

- Angela Merkel bardzo dobrze wyczuwa trendy w polityce. Ona z chadecji zrobiła partię o rozwodnionym i centrowym programie. Pasowało to do dawnej sytuacji w Europie, ale nie jest adekwatne do dzisiejszych problemów. Świadczy o tym rosnące poparcie Alternatywy dla Niemiec - zauważył dr Paweł Kowal.

Ekspert uważa, że Niemcy krytykują swoją kanclerz za to, że "jest zbyt liberalna, otwarta i za daleko odeszła od konserwatywnych korzeni chrześcijańskiej demokracji". - Zwracamy uwagę na zachodnich sąsiadów w kontekście geostrategicznym, ale trzeba też popatrzeć na ich wewnętrzne kwestie polityczne. Dzisiaj potrzeba CDU czegoś nowego i dobrze to wyczuwa Friedrich Merz, który próbuje wrócić, jako taki twardy konserwatysta mniej nastawiony na wydatki socjalne - stwierdził gość programu.

- Angela Merkel parę lat temu Friedricha Merza "wygryzła". Dość konsekwentnie dążyła do tego, że odszedł z polityki. Nie jest dużo młodszy od urzędującej kanclerz, ale jest świeży w polityce. CDU będzie szukało kogoś, kto skieruje partię trochę na prawo - dodał były wiceszef polskiej dyplomacji.

Więcej w całym nagraniu audycji.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Michał Żakowski

Gość: dr Paweł Kowal (Polska Akademia Nauk)

Data emisji: 03.11.2018

Godzina emisji: 12.23

jp/kwh

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak