X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Rzymkowski: chcę, by państwo wypłaciło odszkodowania ofiarom Amber Gold

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 13:21
- To było jedno z najważniejszych przesłuchań komisji ds. Amber Gold. Jednak nie kończy ono naszych prac – powiedział w audycji "W samo południe" Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz’15 i wiceprzewodniczący komisji ds. Amber Gold. 
Audio
  • Tomasz Rzymkowski o przesłuchaniu Donalda Tuska (W samo południe/Jedynka)
Tomasz Rzymkowski
Tomasz RzymkowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W poniedziałek przez 7 godzin trwały obrady komisji sejmowej ds. Amber Gold, przed którą zasiadał były premier Donald Tusk. Przewodniczący Rady Europejskiej był pytany m.in. o związki swojego syna, Michała, z pomysłodawcą i prezesem największej piramidy finansowej w historii Polski – Marcinem P.

- Tusk powiedział, że w czerwcu rozmawiał z synem. Za to w maju tego samego roku zapoznał się z notatką gen. Krzysztofa Bondaryka (szef ABW – przyp.red.) wysłaną do sześciu najważniejszych osób w państwie. To oznacza, że musiał wiedzieć o Amber Gold. Nie mówię, że popełnił przestępstwo, ale wiedział – stwierdził Tomasz Rzymkowski z sejmowej komisji ds. Amber Gold.

Poseł zaznaczył też, że choć najważniejszy świadek stanął już przed komisją, nie kończy ona jeszcze swojej pracy. - Wczoraj wpłynęły do nas kolejne materiały. Szkoda, że dopiero teraz, ale będą one odzwierciedlone w raporcie - stwierdził polityk. 

Rzymkowski zapowiedział też, że będzie domagał się odszkodowania dla wszystkich, którzy stracili w piramidzie finansowej swoje oszczędności. - Mam nadzieję, że we wniosku końcowym raportu znajdzie się teza o odpowiedzialności państwa za Amber Gold. Państwo ponosi odpowiedzialność za działania służb i ich bierność – stwierdził poseł Kukiz’15.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15, wiceprzewodniczący komisji ds. Amber Gold)

Data emisji: 6.11.2018

Godzina emisji: 12.15

pz/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Afera Amber Gold. "Czekamy z niecierpliwością na powrót Donalda Tuska"

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2018 08:53
- Donald Tusk co najmniej raz zostanie przesłuchany przed komisją ds. Amber Gold. Wątków jest bardzo wiele - mówił w "Sygnałach dnia" Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15).
rozwiń zwiń

Czytaj także

7x24. Politycy o roli Michała Tuska w aferze Amber Gold

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2018 10:25
W środę komisja śledcza ds. Amber Gold przesłuchiwała byłego szefa ABW generała Krzysztofa Bondaryka. Świadek powiedział, że kluczowe dla sprawy było ustalenie, że spółka nie posiada złota. W jego ocenie przy badaniu firmy Marcina P. zawiodła wymiana informacji wewnątrz ABW oraz między innymi służbami. O Amber Gold mówili w audycji 7x24 Jarosław Porwich (Wolni i Solidarni), Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15), Marcin Święcicki (PO), Dominik Tarczyński (PiS), Piotr Zgorzelski (PSL), Krzysztof Gawkowski (SLD).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON: przesłuchanie Tuska udowodniło, że b. premier nie nadzorował służb

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 08:50
- Przesłuchanie b. premiera Donalda Tuska przed komisją śledczą ds. Amber Gold udowodniło, że nie nadzorował on służb specjalnych, a państwo było teoretyczne - powiedział w radiowej Jedynce szef MON Mariusz Błaszczak. Jego zdaniem państwo powinno bronić interesu obywateli.
rozwiń zwiń