Renata Durda: przeciwdziałanie przemocy było niedostatecznie realizowane

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 13:04
- Ten program przez ostatnie lata właściwie nie był wdrażany w żadnym wymiarze. Nadal brakuje nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie - mówiła w radiowej Jedynce Renata Durda, kierownik Pogotowia dla ofiar Przemocy w rodzinie "Niebieska Linia".
Audio
  • Ekspert: przeciwdziałanie przemocy nie było realizowane (W samo południe/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Renata Durda przypomniała, że politycy zapowiadali, że ustawa będzie nowelizowana co 5 lat. Nowelizacja powinna zostać dokonana w 2015 roku. To się nie zdarzyło i najprawdopodobniej nie dojdzie do tego również w 2019 roku. Obecny sejm ma napięty terminarz przed wyborami - zauważyła ekspert.

Kierownik Pogotowia dla ofiar Przemocy w rodzinie "Niebieska Linia” zauważyła, że każda gmina ma obowiązek realizowania programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie. - Udało się po ponad 8 latach doprowadzić do tego, by prawie wszystkie gminy w Polsce realizowały te założenia. Wyjątkiem jest gmina Zakopane, która do tej pory stawia opór w tej materii - podkreśliła gość audycji "W samo południe".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Ewa Chyra

Gość: Renata Durda (kierownik Pogotowia dla ofiar Przemocy w rodzinie "Niebieska Linia")

Data emisji: 16.01.2019

Godzina emisji: 12.15

ras

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rekordowy "shutdown" w USA. Ekspert: trwa pojedynek Donalda Trumpa z Demokratami

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 13:16
 - Częściowe zawieszenie rządu w USA to dramat dla pracowników, którzy mają umowy na godziny i nie mają odłożonej pensji na taką okoliczność – mówił w radiowej Jedynce prof. Bohdan Szklarski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Majchrowicz z NSZZ Solidarność: przyjęliśmy stanowisko "dość dyskryminowania pracowników"

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 14:31
Konwent przewodniczących zarządów regionów i sekretariatów branżowych NSZZ Solidarność przekształcił się w sztab protestacyjno-strajkowy. Chodzi o brak podwyżek dla pracowników sfery budżetowej. - Do tej pory podwyżki w sferze budżetowej otrzymywali dyrektorzy i urzędnicy wyższej rangi – mówił w audycji "W samo południe" Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego KK NSZZ "Solidarność". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Pietkiewicz: wszyscy tracą na Brexicie, również Wielka Brytania

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 13:18
- Zwiększenie kontroli celnej z kilkunastu sekund do dwóch minut oznacza wydłużenie kolejki o 27 kilometrów - powiedział na antenie radiowej Jedynki Janusz Pietkiewicz wiceprezydent Pracodawców RP.
rozwiń zwiń