Jan Żaryn o ostatnich działaniach CBA: żaden przestępca nie znajdzie miejsca w PiS

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 14:02
-  Żaden przestępca nie znajdzie miejsca w PiS. Taka osoba od razu zostaje wykluczona - mówił w audycji "W samo południe" prof. Jan Żaryn, senator PiS. W ten sposób polityk odniósł się do ostatnich zatrzymań przez CBA.  
Audio
  • Jan Żaryn o ostatnich zatrzymaniach przez CBA (Jedynka/Sygnały dnia)
Jan Żaryn
Jan ŻarynFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Agenci szczecińskiej delegatury CBA zatrzymali trzy osoby zamieszane w proceder korupcyjny. Wśród zatrzymanych jest podkarpacki przedsiębiorca i dwóch pracowników Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. Wszyscy zatrzymani przyznali się do winy. O tej sprawie mówił w audycji "W samo południe" prof. Jan Żaryn, senator PiS. 

- Widać skuteczność służb specjalnych, szczególnie CBA. Mamy do czynienia z fenomenem. Po trzech latach rządów PiS przygotowywane przez służby sprawy doczekały się tego etapu realizacji, w którym już jest zaangażowana lub będzie zaangażowana prokuratura - stwierdził Żaryn. 

Zdaniem polityka, że społeczeństwo musi lepiej zaangażować się w wybór osób, które mają być jego reprezentantami.

Więcej w nagraniu rozmowy. Zapraszamy do wysłuchania.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Jerzy Jachowicz

Gość: prof. Jan Żaryn (senator PiS)

Data emisji: 1.02.2019

Godzina emisji: 12.13

kad/ag

Czytaj także

Sprawa Noakowskiego 16. "To efekt braku ustawy reprywatyzacyjnej"

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2018 13:47
- Polska jest jedynym krajem Europy Środkowo-wschodniej, który nie poradził sobie z ustawą reprywatyzacyjną. Nie przez przypadek. Beneficjentami jej braku były postkomunistyczne elity - ocenił na antenie radiowej Jedynki senator, prof. Jan Żaryn. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbliżamy się do końca reformy Sądu Najwyższego? "To wymaga czasu"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2018 13:10
- Szereg reform istnieje jako system naczyń połączonych, wszystko musi współgrać. Reforma ta rozłożona jest na lata, jeżeli ten system przez trzy dekady szwankował, to trudno oczekiwać, że przez dwa lata wszystko zostanie uzdrowione. To wymaga czasu - powiedział Maciej Mitera, sędzia oraz rzecznik prasowy Krajowej Rady Sądownictwa.
rozwiń zwiń