X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Członek misji PAH w Jemenie: ludzie umierają tu z głodu każdego dnia

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 14:24
W Jemenie mamy do czynienia z katastrofą humanitarną. Widać wszędzie wycieńczenie. Kraj pustoszy epidemia cholery, bo nieczystości nie są usuwane, nie ma dostępu do wody – mówił Rafał Grzelewski z Polskiej Akcji Humanitarnej. PAH gromadzi pomoc dla Jemenu.
Audio
  • Dramatyczna sytuacja humanitarna w Jemenie, prawo dotyczące Nord Streamu 2, idea listy Magnickiego dla łamiacych prawa człowieka w Rosji (W samo południe/Jedynka)
Chore dziecko w szpitalu w Sanie, stolicy Jemenu
Chore dziecko w szpitalu w Sanie, stolicy JemenuFoto: PAP/EPA/YAHYA ARHAB

Rafał Grzelewski z Polskiej Akcji Humanitarnej podkreślał, że sytuacja w Jemenie jest dramatyczna –  mówimy o - głodzie, chorobach, wycieńczeniu, ludziach umierających z głodu.

Gość Jedynki  przedstawiał też relacje uchodźców z Jemenu, z którymi rozmawiał. Wielu uciekających przez wojną w Jemenie przebywa obecnie w obozach w Dżibuti. Ludzie ci opowiadali o ostrzałach, wybuchach, bombardowaniu, mówili, kiedy zdecydowali się na ucieczkę. – Wojna była bardzo blisko. Zabraliśmy tylko ubrania. W okolicy było wojsko i baliśmy, że nas rozstrzelają – mówiła Samira z Jemenu.

Polska Akcja Humanitarna zbiera obecnie środki na pomoc dla osób w Jemenie – mówił Rafał  Grzelewski. Więcej informacji w tej sprawie na pah.org.pl.

Wraz z Caritasem PAH chce pomagać m.in. rybakom w obozie w Dżibuti – chcą m.in. pomóc im w zdobyciu łodzi. PAH chce też dofinansować lokalną klinikę dla uchodźców i mobilne kliniki, które mogłyby docierać do potrzebujących.

Dramatyczna sytuacja humanitarna w Jemenie

Wojna w szyickim Jemenie to jeden z rozdziałów konfliktu państw sunnickich, takich jak Arabia Saudyjska i jej sprzymierzeńcy z szyickim Iranem, wspierającym szyickich rebeliantów. Sunnicy liderzy oskarżają szyickich ajatollahów z Iranu o chęć podbicia ich ziem, opanowania Półwyspu Arabskiego i dominacji  na Bliskim Wschodzie. Dlatego przywódcy zjednoczeni pod przywództwem Arabii Saudyjskiej wspierają powrót do władzy byłego prezydenta Abd ar-Raba Mansura al-Hadiego. Na ich drodze stanęli szyiccy rebelianci Huti, którym udało się z pomocą Iranu zdobyć stolicę Jemenu Sanę i port w Hodejdzie, o który toczą się walki. Port jest oknem życia dla wielu Jemeńczyków, cierpiących od głodu i chorób – przez port może przybyć pomoc. Wielu Jemeńczyków chroni się w państwie Dżibuti nad Zatoką Adeńską.

Więcej w rozmowie.Zapraszamy do wysłuchania. 

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzący: Michał Żakowski

Goście: Rafał Grzelewski (Polska Akcja Humanitarna), Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia w Brukseli)

Data emisji: 09.02.2019

Godzina emisji: 12.27

agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak