X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Młoda Ambasador Gruzji: Lech Kaczyński jest u nas bohaterem narodowym

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 13:34
- Postać pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest naprawdę czczona. Jest on bohaterem narodowym Gruzji i dla każdego obywatela Gruzji to nazwisko ma szczególne znaczenie - mówiła na antenie radiowej Jedynki Tamriko Lordkipanidze, Młoda Abasador Gruzji w Polsce. 
Audio
  • Tamriko Lordkipanidze zaznaczyła, że Polskę i Gruzję łączy szczególna więź (Jedynka/W samo południe)
Od lewej: Lech Kaczyński, Wiktor Juszczenko, Valdas Adamkus i Toomas Hendrik Ilves na wiecu w Tbilisii 13 sierpnia 2008 roku
Od lewej: Lech Kaczyński, Wiktor Juszczenko, Valdas Adamkus i Toomas Hendrik Ilves na wiecu w Tbilisii 13 sierpnia 2008 rokuFoto: prezydent.pl

Tamriko Lordkipanidze zaznaczyła, że jednym z jej zadań jako Młodej Ambasador Gruzji jest stworzenie tzw. sieci przyjaciół Gruzji. Prowadzący spytał, czy wielu jest w Polsce przyjaciół Gruzji.

- Mam zaszczyt reprezentować Gruzję w Polsce, która jest szczególnym krajem dla Gruzji, zarówno w wymiarze międzyludzkim, jak i politycznym, gospodarczym. Można powiedzieć, że ta liczba się zwiększa. To są osoby pełniące różnego rodzaju stanowiska, studenci, młodzi ludzie, również starsi, nie ma ograniczeń wiekowych. Jeśli ktoś ma umiłowanie do Gruzji, zapraszam na różnego rodzaju wydarzenia, o których można znaleźć informacje na stronie na Facebooku "Young Ambassador of Georgia to the Republic of Poland" - zaznaczyła Lordkipanidze.

Młoda Ambasador Gruzji podkreśliła znaczenie prezydenta Lecha Kaczyńskiego dla Gruzinów, którzy są mu wdzięczni za pamiętny wiec i wsparcie z 2008 roku, gdy wraz z pięcioma głowami państw na placu w Tbilisii potępił on rosyjską agresję na Gruzję. - Polskę i Gruzję łączy długa przyjaźń. Zaczęła się ona pogłębiać na początku XX w. kiedy oficerowie kontraktowi z Gruzji włączyli się do armii polskiej dowodzonej przez marszałka Józefa Piłsudskiego, natomiast postać pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest naprawdę czczona. Jest on bohaterem narodowym Gruzji i dla każdego obywatela Gruzji to nazwisko ma szczególne znaczenie  – stwierdziła.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Gość: Tamriko Lordkipanidze (Młoda Ambasador Gruzji w Polsce)

Data emisji: 27.02.2019

Godzina emisji: 12.14

dcz/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Małgorzata Gosiewska: Lech Kaczyński uratował Gruzję

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 09:34
– Gdyby świętej pamięci Lech Kaczyński nie stanął na drodze, to nie rozmawialibyśmy o Gruzji, byłoby to terytorium zajęte w całości – powiedziała w "Salonie politycznym Trójki" Małgorzata Gosiewska. Dziś mija 10. rocznica wybuchu wojny rosyjsko-gruzińskiej o Osetię Południową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rocznica wojny rosyjsko-gruzińskiej. Gruzini pamiętają o polskiej pomocy

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 16:41
Gruzińskie media przypominają o działaniach politycznych podjętych przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz o konwojach z pomocą humanitarną. Mija 10. rocznica ataku Federacji Rosyjskiej na kaukaski kraj.
rozwiń zwiń