Joanna Augustynowska: PiS znów próbuje przekupić wyborców

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 12:40
- W "nowej piątce PiS" są ważne tematy dla obywateli, ale nie mają one związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego - mówiła w audycji "W samo południe" Joanna Augustynowska, posłanka Platformy Obywatelskiej.
Audio
  • Joanna Augustynowska o wyborach do PE (W samo południe/Jedynka)
Joanna Augustynowska w studiu Jedynki
Joanna Augustynowska w studiu JedynkiFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Dodatek 500+ na pierwsze dziecko od 1 lipca, trzynasta emerytura w wysokości 1100 zł, zmniejszenie obciążeń podatkowych, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, a także obniżenie kosztów pracy - to "nowa piątka PiS". Na wtorkowym posiedzeniu rząd zajmie się harmonogramem wdrażania tych propozycji - poinformował w "Sygnałach dnia" przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Joanna Augustynowska uważa, że było już wiele obietnic PiS, które potem w ogóle nie funkcjonowały. Jej zdaniem, trzeba poczekać do formalnego zaprezentowania ustaw, a potem będzie można je oceniać i dyskutować.

Posłanka PO uważa, że "nowa piątka PiS" ma się nijak do wyborów do PE i tego, w jaki sposób Polska będzie reprezentowana na arenie Unii Europejskiej. - Przez trzy lata rządów PiS obserwujemy, w jaki skandaliczny sposób ta reprezentacja wygląda. Nie usłyszałam żadnej propozycji PiS na wybory do europarlamentu - dodała Joanna Augustynowska.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Joanna Augustynowska (posłanka Platformy Obywatelskiej)

Data emisji: 4.03.2019

Godzina emisji: 12.14

mr/ag

Czytaj także

Przedwyborcze zapowiedzi PiS. Karol Gac: partia rządząca zalicytowała bardzo wysoko

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 20:15
– Jestem absolutnie pewny, że PiS zrealizuje swoje obietnice w wyznaczonych terminach. Jeżeli tak hucznie ogłasza się program, to politycznym samobójstwem byłoby jego niedotrzymanie – powiedział Karol Gac z tygodnika "Do Rzeczy". Na temat przedwyborczych zapowiedzi partii rządzącej wypowiedział się również Grzegorz Gruchalski z Warszawskiego Forum Samorządowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nowa piątka PiS". Jacek Sasin: nie przewidujemy nowelizacji ustawy budżetowej

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 07:46
- Według wstępnych szacunków Ministerstwa Finansów pokrycie środków na "nową piątkę PiS" może odbyć się drogą pewnych przesunięć w budżecie - mówił w "Sygnałach dnia" Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.
rozwiń zwiń