X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Witold Waszczykowski: amerykańska obecność w Polsce musi zostać wzmocniona

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 13:33
- Jesteśmy w takim geopolitycznym położeniu, że musimy podnosić wydatki na zbrojenia. Po to, by modernizować armię, aby była ona w stanie odeprzeć wszelkie incydenty - powiedział w audycji "W samo południe" Witold Waszczykowski, poseł PiS, były minister spraw zagranicznych.
Audio
  • Witold Waszczykowski o exposé Jacka Czaputowicza (W samo południe/Jedynka)
Witold Waszczykowski
Witold WaszczykowskiFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

W czwartek exposé wygłosił Jacek Czaputowicz. Minister spraw zagranicznych podkreślił obecne znaczenie Polski na arenie międzynarodowej, mówił też o priorytetach polskiej polityki zagranicznej w 2019 roku. Jego wystąpienie skomentował m.in. prezydent Andrzej Duda, który apelował o szybsze podniesienie wydatków na obronność. Zaznaczył, że bardzo by chciał, aby zwiększyły się one do poziomu 2,5 proc. PKB już do 2024 roku, a nie - jak zakłada zobowiązująca do tego ustawa - do 2030.

Witold Waszczykowski stwierdził, że także jest za takim rozwiązaniem. - Wszystko oczywiście zależy od przedstawienia przez rząd takiej oferty i znalezienia funduszy, ale jako osoba zajmująca się polityką zagraniczną uważam, że byłoby to bardzo uzasadnione. Jesteśmy krajem doświadczonym przez historię, a nasze położenie geopolityczne jest takie, że musimy podnosić wydatki na zbrojenia. Po to, by modernizować armię, aby była ona w stanie odeprzeć wszelkie incydenty - powiedział.

Były szef MSZ podkreślił, że obecność amerykańskiego wojska w Polsce w ramach wschodniej flanki NATO musi być wzmocniona. – Teraz trwają dyskusje i negocjacje ze Stanami Zjednoczonymi, jaki będzie charakter tego wzmocnienia. Uważam, że najważniejsze jest tutaj stworzenie dowództwa na terenie wschodniej flanki – dowództwa natowskiego albo polsko-amerykańskiego. Po to, by opracowało konkretny plan obrony – zaznaczył Witold Waszczykowski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Gość: Witold Waszczykowski (PiS)

Data emisji: 14.03.2019

Godzina emisji: 12.14

bb/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Exposé szefa MSZ Jacka Czaputowicza. O kierunkach polskiej polityki zagranicznej. Komentarze ekspertów

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 13:01
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz wygłosił w czwartek w Sejmie exposé o priorytetach polskiej polityki zagranicznej w 2019 roku. Szef dyplomacji podkreślił, że szczególne znaczenie będą miały: wizyty w USA prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego, reakcja wobec agresywnej polityki Rosji, pomoc humanitarna ofiarom wojen oraz ochrona praw Polaków za granicą. W Polskim Radiu 24 przemówienie komentowali eksperci i publicyści: dr Marcin Zaborowski (Visegrad Insigh), Andrzej Talaga (WEI), Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego), Bartłomiej Radziejewski (Nowa Konfederacja) i Roman Mańka (Fundacja Fibre).
rozwiń zwiń