Jan Pospieszalski: Dzień Flagi to czas, kiedy można na chwilę zawiesić spory

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 13:24
- Dzień 2 maja od dawna był ziemią niczyją, od kilku lat tego dnia świętujemy Dzień Flagi, ale dotąd nie powstały żadne inicjatywy na tyle mocne, żeby go zagospodarować - powiedział na antenie radiowej Jedynki Jan Pospieszalski, muzyk, publicysta.
Audio
  • Jan Pospieszalski: Dzień Flagi to święto patriotyzmu (W samo południe/Jedynka)
Jan Pospieszalski w studiu radiowej Jedynki
Jan Pospieszalski w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusinski/Polskie Radio

- Chcemy tego dnia zrobić paradę na wzór Parady Pułaskiego czy świętego Patryka w Dublinie, radosną, kolorową, takie święto patriotyzmu, które łączy, a nie dzieli. To czas, kiedy można na chwilę zawiesić spory, wojnę polsko-polską czy europejsko-polską i pokazać, że jesteśmy zjednoczoną wspólnotą pod biało-czerwonymi barwami, dumni z naszego państwa - powiedział Jan Pospieszalski. - W rytmie orkiestry od godz. 17 ruszymy z placu Teatralnego w Warszawie, a potem na uczestników czekają ciekawe koncerty - dodał. 

Gość audycji odniósł się również do 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej. - To jest dla mnie zawsze osobiste wspomnienie, byłem tego dnia w Katyniu i pamiętam ten moment. Z wielkim bólem do tego wracam - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Jan Pospieszalski (muzyk, publicysta)

Data emisji: 9.04.2019

Godzina emisji: 12.17

dn/kh

Czytaj także

Rocznica katastrofy smoleńskiej w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 21:43
Minęło dziewięć lat od katastrofy samolotu TU-154 pod Smoleńskiem. 10 kwietnia 2010 roku zginęło w niej 96 osób w tym prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią Kaczyńską. Delegacja leciała na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. 
rozwiń zwiń