X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Przewrót wojskowy w Sudanie to nie fundamentalna zmiana"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2019 13:58
Prezydent Sudanu Omar Baszir został zatrzymany i będzie przebywał „w bezpiecznym miejscu” - poinformował minister obrony tego kraju gen. Awad Mohamed Ahmed ibn Auf. Oświadczył, że krajem przez dwuletni okres przejściowy będzie rządziła rada wojskowa, zaś przez trzy miesiące obowiązywać będzie stan wyjątkowy.
Audio
  • Wojskowy przewrót w Sudanie (W samo południe/Jedynka)
Demonstracje na ulicach Chartumu, stolicy Sudanu
Demonstracje na ulicach Chartumu, stolicy Sudanu Foto: PAP/EPA/STRINGER

Granice państwa i przestrzeń powietrzna zostały zamknięte. Agencje prasowe twierdzą, że główny organizator trwających od grudnia protestów Związek Zawodowy Pracowników i Wolnych Zawodów nie zgadza się z działaniami ministra obrony i wzywa naród do dalszych demonstracji. Organizatorzy zapowiadali, że nie zgodzą się na wojskowe rządy.

Przed budynkiem Ministerstwa Obrony zebrało się kilkadziesiąt tysięcy protestujących. Siedzący protest w tym miejscu rozpoczął się w sobotę, 6 kwietnia. Czy obalony prezydent Baszir poszukiwany za zbrodnie wojenne stanie przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym?

Grzegorzem Walińskim, były ambasador w krajach afrykańskich uważa, że armia postanowila odsunąć prezydenta od władzy, gdyż doszła do wniosku, że nie radzi sobie z protestami. Zwłaszcza, że wspomniany minister obrony, gen. Awad Mohamed Ahmed ibn Auf sam powinien odpowiadać na równi z prezydentem za zbrodnie wojenne. Zaś sytuacja jest cały czas niestabilna. - Myślę, że mówienie, że te protesty do czegoś doprowadziły i do zmiany władzy jest przedwczesne. To raczej ta władza postanowiła się przekomponować, a nie ze została dokonana fundamentalna zmiana - mówi były ambasador.

W audycji również felieton Adriana Bąka o wyborach w Indiach i Europejskie Menu Beaty Płomeckiej, a w nim o spotkaniu liderów Europy Środkowo-Wschodniej z premierem Chin i chińskim "Jedwabnym szlaku".

Posłuchaj całej audycji,

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Michał Żakowski

Data emisji: 13.04.2019

Godzina emisji: 12.28

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Twórca WikiLeaks aresztowany. "Rząd Ekwadoru oskarżył go o wyciek informacji dotyczących prezydenta"

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 18:35
- Wycofanie azylu politycznego współzałożycielowi WikiLeaks przez Ekwador było spowodowane tym, że pogorszyły się relacje między tym państwem a Julianem Assange'm. Ekwadorczycy oskarżyli go o wyciek informacji dotyczących życia prywatnego prezydenta Lenina Moreno - powiedział podczas audycji "Więcej świata" Adrian Bąk z redakcji międzynarodowej Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: format "16+1" to chiński sposób na dzielenie Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2019 18:59
Brak przejrzystości w przypadku niektórych chińskich inwestycji infrastrukturalnych czy próby wpływu na decyzje polityczne tam, gdzie Chiny uzyskały wpływy gospodarcze - to niektóre z wyzwań związanych z inicjatywą Pasa i Szlaku, na które zwrócili uwagę Kristine Lee i Zack Cooper z "Centre for a New American Security (CNAS)" w rozmowie z Magadeleną Skajewską.
rozwiń zwiń