X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czesław Mroczek o sytuacji w oświacie: mamy do czynienia z kryzysem społecznym

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 13:04
- Można w tej chwili zwrócić się przeciwko nauczycielom i powiedzieć, że są winni problemu, ale tak nie jest. Problem w Polsce jest poważniejszy, ten rząd - w postaci jakiś zasiłków, dotacji - myśli tylko o własnym interesie wyborczym, a nie rozwiązuje problemów - powiedział Czesław Mroczek (PO) w audycji "W samo południe".
Audio
  • Czesław Mroczek (PO) m.in. na temat strajku nauczycieli (W samo południe/Jedynka)
Czesław Mroczek (PO) był gościem radiowej Jedynki
Czesław Mroczek (PO) był gościem radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Od 8 kwietnia trwa strajk zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. - Nasz postulat płacowy jest niezmienny, oczekujemy stanowiska rządu - mówił we wtorek szef ZNP Sławomir Broniarz podczas ogólnopolskiej manifestacji przed MEN. Apelował też o szacunek dla członków ZNP i wszystkich nauczycieli, aby nie dorabiano im "gęby polityków".

Zdaniem posła PO Czesława Mroczka, za obecny kryzys społeczny odpowiedzialny w dużej mierze jest rząd, a "problemy wynikające z tego konfliktu będą się pojawiać".

- Jeżeli się nie rozwiązuje takich poważnych problemów, to są skutki - stwierdził Mroczek. Zwrócił też uwagę, że mimo strajku nauczycieli udało się przeprowadzić egzaminy. Jego zdaniem, "rząd buduje sysytem społeczny w oparciu o zasiłki i dotacje". - A trzeba myśleć o tych, którzy chcą pracować, wspierać tych, którzy pracują - podkreślił, odnosząc się do sytuacji nauczycieli.

Polityk ocenił, że protest nauczycieli jest słuszny.

Gość Jedynki mówił też o wyborach prezydenckich na Ukrainie i o zarzutach pod adresem Fundacji Otwarty Dialog. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Czesław Mroczek (PO)

Data emisji: 23.04.2019

Godzina emisji: 12.15

paw/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Możliwe konsekwencje wprowadzenia euro w Polsce. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 11:32
Na konwencji PiS w Lublinie prezes partii Jarosław Kaczyński powiedział, że Polska nie może teraz wprowadzić europejskiej waluty, ponieważ byłoby to dla niej niekorzystne. O tym, jakie konsekwencje miałoby przystapienie do strefy euro dyskutowali w programie "Tydzień kontra tydzień" Karol Karski (europoseł PiS) i Marcin Święcicki (PO).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Mazurek: apeluję do Sławomira Broniarza i Grzegorza Schetyny o zawieszenie strajku na czas matur

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 09:21
– Dobro młodzieży powinno być nadrzędne i dla rządzących, i dla nauczycieli – powiedziała w "Salonie politycznym Trójki" wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek. Podkreśliła, że za strajk odpowiedzialny jest "duet Broniarz-Schetyna", i zaapelowała do nich o jego zawieszenie na czas matur.
rozwiń zwiń