X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maciej Gdula: potrzeba nam reformy stosunków państwo-Kościół

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 13:22
- Potrzeba nam reformy stosunków państwo-Kościół. To, co mamy obecnie to nie jest państwo religijne, ale jednocześnie w wielu sferach Kościół ma za duże wpływy - mówił na antenie radiowej Jedynki dr Maciej Gdula, kandydat do Parlamentu Europejskiego z ramienia partii Wiosna. 
Audio
  • Maciej Gdula o roli Kościoła w Polsce (Jedynka/W samo południe)
Maciej Gdula kandyduje do PE z list Wiosny
Maciej Gdula kandyduje do PE z list WiosnyFoto: MACIEJ GDULA/TWITTER.COM

Po wypowiedzi Leszka Jażdżewskiego, który ostro zaatakował Kościół katolicki, kampania w wyborach do Parlamentu Europejskiego została zdominowana przez sprawy światopoglądowe. Prowadzący zapytał czy mamy do czynienia z "wojną religijną".

- W wojnie religijnej muszą być dwie strony, które wyznają jakąś religię. Mam wrażenie, że te warunki nie są spełnione. Mamy do czynienia z sytuacją, kiedy z jednej strony są zwolennicy Kościoła katolickiego i, mówię to też z ubolewaniem, Kościół katolicki, a drugiej strony zwolennicy świeckości państwa i rozdzielenia Kościoła i religii od państwa - mówił ekspert partii Roberta Biedronia. - Potrzeba nam reformy stosunków państwo-Kościół. To, co mamy obecnie to nie jest państwo religijne, ale jednocześnie w wielu sferach Kościół ma za duże wpływy - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Dr Maciej Gdula (Wiosna)

Data emisji: 07.05.2019

Godzina emisji: 12.12

dcz/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Robert Biedroń: żebyśmy byli równi i prawdziwie wolni, musimy zacząć godnie zarabiać

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2019 12:35
- Żebyśmy byli równi i prawdziwie wolni, musimy wszyscy zacząć godnie zarabiać, w każdym zawodzie bez wyjątku. Nadszedł najwyższy czas, żeby zainwestować w człowieka - mówił podczas środowej konwencji partii Wiosna jej lider Robert Biedroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Biedroń: nareszcie są politycy, którzy zaczynają mówić "językiem Wiosny"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 09:26
- Chciałbym podziękować Donaldowi Tuskowi za "język Wiosny" - powiedział lider tej partii Robert Biedroń. Jak dodał, Wiosna musiała nadejść m.in. po to, żeby zainspirować tradycyjnych polityków do podjęcia takich tematów, jak ochrona środowiska, skrócenie kolejek do lekarzy czy nowoczesna edukacja.
rozwiń zwiń