X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jakie konsekwencje dla świata może mieć amerykańsko-chińska wojna handlowa?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 14:30
- Dogadanie się krótkoterminowe jest mało prawdopodobne, co wcale nie oznacza, że ten ogień sporu będzie się nadal z tą samą intensywnością palił - mówi w międzynarodowej części audycji "W samo południe" Piotr Bodył-Szymala (Monitor Prawa Bankowego).
Audio
  • USA i Chiny znów w stanie wojny handlowej (W samo południe/Jedynka)
Wicepremier Chin Liu He i pełnomocnik USA ds. handlu Robert Lighthizer
Wicepremier Chin Liu He i pełnomocnik USA ds. handlu Robert LighthizerFoto: PAP/EPA/ERIK S. LESSER

Od piątku cła na wybrane towary importowane z Chin do Stanów Zjednoczonych wzrosną z 10 do 25 procent, a na kolejne chińskie produkty zostaną nałożone dodatkowe cła. Waszyngton chce w ten sposób skłonić Pekin do zmiany polityki handlowej, w tym do rezygnacji z wymuszania transferów technologii i dotowania rodzimego sektora technologicznego, a także do zapewnienia większej ochrony praw własności intelektualnej. Amerykański prezydent Donald Trump jest zdania, że negocjacje handlowe z Chinami postępują zbyt wolno, bo strona chińska próbuje renegocjować to, co już ustalono.

- Jeżeli protekcjonizm zapowiadany w kampanii wyborczej i realizowany przez 45. prezydenta USA w ramach programu "America First" ma stać się realnością, to ta batalia o wpływy w światowym handlu musi się rozegrać i nie uda się tak po prostu załagodzić jej już na tym etapie. Strony chyba nie są do tego gotowe - mówi Piotr Bodył-Szymala.

Zdaniem gościa Jedynki, są trzy główne powody niepowodzenia tej rundy negocjacyjnej. Jakie? Co amerykańsko-chińska wojna oznacza dla reszty świata? Jakie są szanse na zakopanie wojennego topora? Więcej w nagraniu. 

***

W audycji także o niedzielnych wyborach prezydenckich na Litwie, referendum w sprawie ustanowienia w kraju podwójnego obywatelstwa oraz referendum w sprawie zmniejszenia liczby posłów. O notowaniach i programach kandydatów w korespondencji Kamila Zalewskiego z Wilna

***

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której także "Europejskie Menu" Beaty Płomeckiej, a w nim o czwartkowym unijnym szczycie, gdzie ma zostać przyjęta deklaracja ws przyszłości Wspólnoty. 

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Magdalena Skajewska 

Data emisji: 11.05.2019

Godzina emisji: 12.26

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: format "16+1" to chiński sposób na dzielenie Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2019 18:59
Brak przejrzystości w przypadku niektórych chińskich inwestycji infrastrukturalnych czy próby wpływu na decyzje polityczne tam, gdzie Chiny uzyskały wpływy gospodarcze - to niektóre z wyzwań związanych z inicjatywą Pasa i Szlaku, na które zwrócili uwagę Kristine Lee i Zack Cooper z "Centre for a New American Security (CNAS)" w rozmowie z Magadeleną Skajewską.
rozwiń zwiń