X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Agnieszka Ścigaj: upolitycznienie problemów niepełnosprawnych im szkodzi

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 13:17
- Osoby niepełnosprawne stały się narzędziem walki politycznej, nie ma na to mojej zgody. To im szkodzi, bo spycha ich postulaty na dalszy plan - mówiła w radiowej Jedynce Agnieszka Ścigaj, parlamentarzystka Kukiz'15 i kandydatka tej partii w wyborach do europarlamentu. 
Audio
  • Agnieszka Ścigaj: nie ma mojej zgody na upolitycznianie problemów niepełnosprawnych ("W samo południe"/ Jedynka)
Agnieszka Ścigaj
Agnieszka ŚcigajFoto: Wojciech Kusiński, Polskie Radio

W Warszawie organizowana jest manifestacja osób niepełnosprawnych. Udział w proteście zapowiedziało ponad 20. organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne i ich opiekunów. Robert Biedroń podkreślił na konferencji prasowej, że Wiosna "od początku" wspiera postulaty niepełnosprawnych i opiekunów. 

- Robert Biedroń jest od lat w polityce, w ostatnich latach był prezydentem Słupska. Jeśli pierwszą decyzją, jaką podjął, było zlikwidowanie stanowiska pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych, to znaczy, że jego słowa o pomocy niepełnosprawnym są niewiarygodne - mówiła Agnieszka Ścigaj. 

- Jestem przekonana, że dzisiaj z protestu będą puszczane "selfie" polityków PO albo Wiosny - mówiła Agnieszka Ścigaj. - Jestem źle nastawiona do upolityczniania problemów osób niepełnosprawnych - zaznaczyła. 


jaki-pap-1200.jpg
Patryk Jaki: upolitycznianie problemów niepełnosprawnych szkodzi sprawie

Likwidacja szkoły dla niepełnosprawnych we Wrocławiu

Agnieszka Ścigaj mówiła, że zanim zajęła się polityką, aktywnie działała na rzecz niepełnosprawnych. - Zorganizowałam 175 miejsc pracy, utworzyłam pięć placówek dla niepełnosprawnych - podkreślała. 

Agnieszka Ścigaj dodała, że od miesięcy zabiega o pomoc w utrzymaniu szkoły dla niepełnosprawnych we Wrocławiu. - Od trzech miesięcy apeluję, również do organizatorów dzisiejszego protestu, o pomoc w utrzymaniu szkoły specjalnej dla 190. dzieci niepełnosprawnych. Ta szkoła funkcjonuje od 15. lat i została rozwiązana - przekonywała Agnieszka Ścigaj. - Szkoły nie ma, dzieciom powiedziano "do widzenia". Proszę i apeluję do polityków i do organizatorów protestu o pomoc, ale jest głuchy telefon - mówiła posłanka Kukiz'15.

Protest zamienił się w walkę polityczną

- Rozumiem, że osoby z Wrocławia są mniej ważne od protestujących w Warszawie. Takie podejście to nie jest stawanie po stronie niepełnosprawnych, tylko ustawianie się po stronie konkretnej opcji politycznej. To jest dowód na to, że protest zamienił się w walkę polityczną, w której narzędziem stały się osoby niepełnosprawne - mówiła Agnieszka Ścigaj. 

W lutym bieżącego roku, rada miejska Wrocławia przyjęła uchwałę o zamiarze zaprzestania działalności Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Lutra we Wrocławiu. Od września miasto planuje przekazać uprawnienia do prowadzenia ośrodka Fundacji Ewangelickiej Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. M. Lutra, od której do tej pory dzierżawiło pomieszczenia. Diakonia odmówiła przedłużenia umowy dzierżawy. 

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy. 

Rozmowę prowadził Antoni Trzmiel. 

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15)

Data emisji: 23.05.2019

Godzina emisji: 12.16

Polskie Radio, PAP/ mbl/K.A


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anita Czerwińska: cały czas pozyskujemy środki na projekty społeczne

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 15:03
- Udało nam się te pieniądze odkopać, głównie tutaj chodzi o tą lukę vatowską i sprawnie cały czas pozyskujemy środki na te projekty społeczne, które realizujemy - mówiła w Polskim Radiu 24 posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Ścigaj: oczekuję odpowiedzialności ze strony państwa

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 12:35
- Trzeba zreformować system orzekania, wskazać osoby niepełnosprawne, które są całkowicie niesamodzielne i zależne od pomocy i zapewnić im maksymalnie wysoki poziom socjalny życia i rehabilitacji. Jesteśmy państwem solidarnym, które stać na pomoc – mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Ścigaj, posłanka ruchu Kukiz’15.
rozwiń zwiń