X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jerzy Gryglewicz o reformie służby zdrowia: mamy propozycje rozwiązań

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 14:30
 - Zostały nakreślone pierwsze rozwiązania w sprawie reformy służby zdrowia - zapowiedział w radiowej Jedynce dr Jerzy Gryglewicz (ekspert Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego). - Było pełne spektrum ludzi o różnych poglądach politycznych z wielu środowisk reprezentujących służbę zdrowia - dodał.
Audio
  • Dr. Jerzy Gryglewicz na temat reform służby zdrowia (Jedynka/Sygnały dnia)
Jerzy Gryglewicz
Jerzy GryglewiczFoto: Jedynka

Niedawno odbyła się debata prowadzona przez ministra Łukasza Szumowskiego. Dotyczyła ona reformy służby zdrowia. Głos zabrali reprezentanci wielu frakcji politycznych z różnych okresów, pacjenci oraz przedstawiciele izby lekarskiej, pielęgniarskiej i instytutów naukowo badawczych. 

O wspomnianej debacie mówił w audycji w samo południe dr Gryglewicz.

- Wszystkie organizacje otrzymały możliwość zabrania głosu w sprawie problemu, który wydaje się być najbardziej palący. Pozwoliło to zrozumieć problemy występujące na każdym szczeblu ochrony zdrowia - powiedział dr Gryglewicz.

Gość radiowej Jedynki odniósł się również do pierwszych propozycji rozwiązań. - Obecnie koncentrujemy się na medycynie naprawczej, podczas gdy powinniśmy zapobiegać - mówił Jerzy Gryglewicz. - Nie mamy instytucji, która w całości odpowiadałaby za zdrowie publiczne - kontynuował.

Jak zapobiegać, gdy do lekarzy terminy są odległe nawet o kilka lat? Według dr Gryglewicza istnieją rozwiązania. - Chodzi między innymi o wzmocnienie finansowe poradni specjalistycznych - powiedział gość radiowej Jedynki. 

Zapraszamy do wysłuchania naszej audycji.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: dr Jerzy Gryglewicz

Data emisji: 26.06.2019

Godzina emisji: 12.22

NK/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

M. Suchoń: potrzeba debaty o prywatnych pieniądzach w ochronie zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 14:21
- Potrzebna jest debata o tym, jak prywatne środki wdrożyć do systemu ochrony zdrowia, Polacy muszą wiedzieć, co im się należy i w jakim czasie. Służba zdrowia dotyczy każdego z nas i dlatego ta debata musi się odbywać - mówił w Polskim Radiu 24 Mirosław Suchoń z Nowoczesnej. 
rozwiń zwiń