Po posiedzeniu grupy G-20 w Osace

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2019 10:02
Podczas szczytu G-20 doszło do spotkania prezydentów Rosji i USA Donalda Trumpa i Władimira Putina. Coraz więcej spraw dzieli te kraje, ale czy takie, które je łączą?
Audio
  • Po posiedzeniu grupy G-20 w Osace (Świat w Południe)
Władimir Putin (L) i Donald Trump (P)
Władimir Putin (L) i Donald Trump (P)Foto: PAP/EPA/RUSSIAN PRESS OFFICE

Na ten temat rozmowa z Arturem Wróblewskim, amerykanistą z Uczelni Łazarskiego.

Wciąż niespokojnie w Gruzji – trwają demonstracje antyrosyjski,e ale także wymierzone w obecną władzę. Rosja zamyka swoje porty lotnicze przed pasażerskimi samolotami z Gruzji, odradza Rosjanom wyjazdy turystyczne do Gruzji i tradycyjnie przymierza się do wstrzymania eksportu gruzińskich win oraz wód mineralnych. O protestach – szczególnie młodych ludzi w Tbilisi – felieton Adriana Bąka.

Europejski Menu Beaty Płomeckiej, a w nim o niedzielnym szczycie Unii Europejskiej, gdzie powinno dojść do nominacji nowego przewodniczącego Komisji Europejskiej. Jest to tym bardziej pilne, że musi on się niezwłocznie zająć żmudnymi procedurami wyboru i zatwierdzania komisarzy unijnych, by zdążyć przed końcem kadencji obecnej Komisji 31 października.

Posłuchaj całej audycji.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Paweł Lekki

Gość: Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego)

Data emisji: 29.06.2019

Godzina emisji: 12.28

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Juliusz Sabak: Rosjanie od pewnego czasu "rozpychają się"

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 23:06
- Spraw, które łączą Rosję i Stany Zjednoczone jest zdecydowanie mniej niż tych, które dzielą - mówi Juliusz Sabak z portalu Defence24. Podczas szczytu G20 w Osace doszło do spotkania prezydentów Władimira Putina i Donalda Trumpa.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja wznowi negocjacje z USA ws. nowego START-u

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2019 13:35
Prezydent Rosji Władimir Putin polecił swojemu ministrowi spraw zagranicznych wznowienie negocjacji ws. przedłużenia układu rozbrojeniowego z USA, tzw. nowego START. Dotychczasowe porozumienie wygasa w 2020 roku. 
rozwiń zwiń