X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Daniel Szeligowski: Wołodymyr Zełenski wprowadza nowy styl prezydentury

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 16:25
Ukraińcy świętują Dzień Niepodległości. - W przemówienia prezydenta Wołodymyra Zełenskiego poruszane są głównie tematy sukcesów sportowych i kulturalnych Ukrainy, co jest czymś zupełnie nowym dla ukraińskiego społeczeństwa - powiedział na antenie Jedynki Daniel Szeligowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Audio
  • Rozmowa z gośćmi audycji o polityce międzynarodowej (W samo południe/Jedynka)
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski
Prezydent Ukrainy Wołodymyr ZełenskiFoto: Shutterstock/ Sergei Chuzavkov

W Ukraińskiej stolicy nie będzie z tej okazji, tak jak w zeszłych latach, parady żołnierskiej połączonej z pokazem sprzętu wojskowego. Zadecydował o tym nowy prezydent Wołodymyr Zełenski. W centrum Kijowa zorganizowany za to będzie pochód i koncert. 

Wołodymyr Zełenski zapowiedział, że pieniądze zaoszczędzone na uroczystej paradzie wojskowej przeznaczone będą na premie dla ukraińskich żołnierzy. Zamiast pokazu ukraińskiej techniki wojskowej i lotnictwa, po ulicy Chreszczatyk przejdzie "Pochód Godności" w którym uczestniczyć będą wojskowi, policjanci nauczyciele, lekarze, sportowcy, oraz prezydent Wołodymyr Zełenski wraz z rodziną. Pochód zakończy się koncertem.

- To krok celowy, patrząc na styl prezydentury Zełenskiego. Widać, że nowy prezydent stara się nie stawiać na styl militarny, gdzie jest znacznie mniej patosu, a można zobaczyć większe skupianie się na kwestiach przyziemnych - przyznał gość Jedynki. Dodał również, że przemówienia Wołodymyra Zełenskiego obfitowało w tematy dotyczące sukcesów sportowych i kulturalnych Ukrainy, co jest "czymś zupełnie nowym dla ukraińskiego społeczeństwa".

Czy nowy styl prezydentury spodoba się Ukraińcom? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Piotr Pogorzelski

Gość: Daniel Szeligowski (z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych)

Data emisji: 24.08.2019

Godzina emisji: 12.36

PAP/K.A


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Menkiszak o spotkaniu Władimira Putina w Soczi: takie spotkania służą głównie propagandzie

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 20:00
- Takie spotkania głównie służą celom propagandowym, mają zastraszyć świat zachodni oraz pokazać, że Rosja i Iran zacieśniają współpracę - powiedział na temat spotkania, które miało odbyć się w Soczi, Marek Menkiszak z Ośrodka Studiów Wschodnich. Z jakich powodów nie doszło do spotkania prezydentów Rosji, Iranu i Azerbejdżanu?
rozwiń zwiń