X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szymon Szynkowski vel Sęk: Polska głośno mówi o prawdzie historycznej

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 13:00
- Spodziewaliśmy się, że wraz z nadchodzącymi obchodami 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej będzie nasilenie narracji rosyjskiej, która w wielu elementach nie jest zgodna z prawdą historyczną - mówił w audycji "W samo południe" wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.
Audio
  • Szymon Szynkowski vel Sęk o fałszowaniu historii (W samo południe/Jedynka)
Oczy całego świata są skierowane na Polskę, a to szansa na odkłamywanie tych nieprawdziwych tez  mówił wiceszef MSZ na antenie Jedynki
Oczy całego świata są skierowane na Polskę, a to szansa na odkłamywanie tych nieprawdziwych tez – mówił wiceszef MSZ na antenie JedynkiFoto: Polskie Radio

Prezydent USA przyleci do Polski 31 sierpnia wieczorem. 1 września weźmie w Warszawie udział w uroczystościach w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej - na pl. Piłsudskiego - obok prezydentów: Polski Andrzeja Dudy i Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera - Donald Trump wygłosi przemówienie. Z kolei 2 września będzie dniem dwustronnej wizyty prezydenta USA w Polsce.

szynkowski-fb-1200.jpg
Wiceszef MSZ: Donald Trump w Warszawie to nie Władimir Putin na Westerplatte

Szymon Szynkowski vel Sęk podkreślił, że Polska jasno mówi o zbrodniczym wymiarze i skutkach paktu Ribbentrop-Mołotow. Zdaniem gościa Jedynki, zbliżające się uroczystości będą szansą do tego, aby globalnie przybliżyć pewne kwestie.

- Podczas tych obchodów oczy całego świata będą zwrócone na nasz kraj ze względu na liczną reprezentację wielu państw, w tym prezydenta Stanów Zjednoczonych. To okazja, aby bronić prawdy historycznej, dobrego imienia Polski - stwierdził wiceszef MSZ.

Dodał, że "Polska będzie głośno mówić o historii w sposób uczciwy".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Szymon Szynkowski vel Sęk (wiceminister spraw zagranicznych)

Data emisji: 27.08.2019

Godzina emisji: 12.16

mr/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiceprezes IPN: pakt Ribbentrop-Mołotow przewidywał podział na Wiśle

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 13:25
- Warszawa miała zostać podzielona między Rzeszę Niemiecką a Zawiązek Sowiecki - mówił w audycji "W samo południe" dr Mateusz Szpytma, wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej.
rozwiń zwiń