X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Rozenek o "Czajce": awarie nie mają koloru politycznego

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 13:35
- Awarie mogą się przydarzyć zawsze i awarie nie mają koloru politycznego, nie powinny być używane w bieżącej walce politycznej - mówił na antenie radiowej Jedynki Andrzej Rozenek, polityk SLD.
Audio
  • Andrzej Rozenek stwierdził, że awarię "Czajki" trzeba jak najszybciej usunąć" (Jedynka/W samo południe)
Andrzej Rozenek
Andrzej Rozenek Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- W toku analizowania dokumentów wyszło na jaw dosyć istotne uchybienie formalne, a mianowicie brak jest jednego przeglądu pięcioletniego tego tunelu - poinformował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podczas konferencji prasowej. 

Czytaj więcej
1200_Trzaskowski_PAP_ścieki.jpg
Awaria w "Czajce". R. Trzaskowski: brakuje pięcioletniego przeglądu tunelu

Do awarii jednego z kolektorów, przesyłających ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka", doszło 27 sierpnia. Nieczystości skierowano wówczas do drugiego kolektora, który jednak 28 sierpnia również przestał funkcjonować. Wskutek awarii zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podjął decyzję o zrzucie nieczystości do Wisły - od tego czasu do rzeki trafia 3 tys. litrów nieczystości na sekundę.

"Nie oskarżam tutaj Rafała Trzaskowskiego o cokolwiek"

- Na pewno jest to poważna awaria i na pewno trzeba się przyjrzeć tej inwestycji. Trzeba zobaczyć, jak to się stało, że w tak krótkim czasie po oddaniu do użytku tych kolektorów doszło do awarii - stwierdził Andrzej Rozenek. - Uważam natomiast, że awarie mogą się przydarzyć zawsze i awarie nie mają koloru politycznego, nie powinny być używane w bieżącej walce politycznej - dodał.

- Nie oskarżam tutaj Rafała Trzaskowskiego o cokolwiek. Kibicuję wszystkim tym, którzy pomagają w tym, żeby tę awarię jak najszybciej usunąć, bo tu chodzi zarówno o straty środowiskowe, jak i o bezpieczeństwo mieszkańców, którzy żyją w dolnym biegu Wisły - zaznaczył były poseł Twojego Ruchu.  

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: Andrzej Rozenek (Sojusz Lewicy Demokratycznej)

Data emisji: 03.09.2019

Godzina emisji: 12.38

dcz/ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Augustynowska: w sprawie awarii oczyszczalni potrzebna współpraca zamiast paniki

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 13:13
- Awaria tego typu i sytuacja, w której się znaleźliśmy jest niepokojąca – powiedziała w Jedynce Joanna Augustynowska, posłanka PO-KO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Trzaskowski jednak zgadza się na pomoc wojska

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2019 20:43
Prezydent Warszawy zmienił zdanie w sprawie pomocy wojska przy walce ze skutkami awarii kolektorów ściekowych. Początkowo przekonywał, że nie ma potrzeby angażować sił podległych MON, kilka dni później przyznał, że współpraca z wojskiem jest absolutnie konieczna - przypomina TVP Info.
rozwiń zwiń

Czytaj także

M. Binkowski: R. Trzaskowski nadal nie odpowiedział na fundamentalne pytania

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 16:30
- Rafał Trzaskowski, podczas czwartkowych burzliwych obrad Rady Miasta, miał tłumaczyć się z tego, co stało się w najdroższej oczyszczalni ścieków w Europie. Jednak prezydent Warszawy nie mógł tego wytłumaczyć, ponieważ nie pojawił się na sesji - nie krył rozczarowania radny Maciej Binkowski z PiS.
rozwiń zwiń