Lider partii Zieloni: poprzemy projekty dotyczące energii odnawialnej

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 13:24
- Wszelki projekty popychające Polskę w stronę rozwoju energii odnawialnej, proponowane i rozwijane przez każdy rząd, spotkają się z poparciem partii Zieloni - mówił w audycji "W samo południe" jej lider Tomasz Aniśko, który w wyborach parlamentarnych startował z list KO.
Audio
  • Tomasz Aniśko z partii Zieloni o przyszłej działalności jego ugrupowania w Sejmie (Jedynka/W samo południe)
Tomasz Aniśko, lider partii Zieloni
Tomasz Aniśko, lider partii ZieloniFoto: Twitter/Tomasz Aniśko

Gość radiowej Jedynki tłumaczył, jakie zagadnienia będą miały największe znaczenie dla członków partii Zieloni, którzy weszli do Sejmu z list KO. - To są postulaty związane z ochroną klimatu: wody, powietrza, gleby, bioróżnorodności, które w tym sezonie politycznym były tak szeroko debetowane i przedstawiane w mediach - zaznaczył Tomasz Aniśko. 

wybory parlamentarne liczenie głosów urna wyborcza pap 1200.jpg
Marcin Palade: mogą być niespodzianki na dalszych miejscach na listach PiS

Polityk tłumaczył, że "Zielonych interesują konkrety, pozytywne działanie i pozytywne zmiany". - Chcemy wykorzystać każdą okazję do prezentowania tych rozwiązań w taki sposób, aby przekonywać posłów i posłanki z każdej strony sceny politycznej, abyśmy się tymi sprawami zajmowali - podkreślił.

Zieloni poprą PiS?

Zapytany przez Antoniego Trzmiela, czy istnieją obszary, w których przedstawiciele jego partii są skłonni poprzeć rząd PiS, Tomasz Aniśko powiedział, że są to "wszelki projekty popychające Polskę w stronę rozwoju energii odnawialnej".

- Oczywiście to trzeba zrobić w sposób racjonalny, rozsądny i realistyczny, taki, który pozwoli nam osiągnąć zakładane cele klimatyczne - doprecyzował.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Tomasz Aniśko (lider partii Zieloni)

Data emisji: 15.10.2019

Godzina emisji: 12.15

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Porażka wyborcza może drogo kosztować Grzegorza Schetynę. Działacze chcą rozliczeń

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 12:48
Po przegranych wyborach parlamentarnych wielu polityków Platformy Obywatelskiej domaga się rozliczeń w partii. Winą za porażkę politycy obciążają Grzegorza Schetynę, lidera PO. 
rozwiń zwiń