M. Konieczny: Lewica wystawi wspólnego kandydata na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 13:06
- Wiosna, Razem i SLD będą wspólnie na niego pracować. Stanie się to już niebawem, bo czasu coraz mniej. Decyzje muszą zapaść w najbliższych tygodniach - zadeklarował w radiowej Jedynce Maciej Konieczny z partii Razem.
Audio
  • Maciej Konieczny: Lewica wystawi wspólnego kandydata na prezydenta ("W samo południe"/Jedynka)
Maciej Konieczny
Maciej KoniecznyFoto: Polskie Radio / Wojciech Kosiński

Adrian Zandberg czy Robert Biedroń - to pytanie krąży od niedzieli w mediach. - Jestem ostatnią osobą, która mogłaby być zaskoczona talentami Adriana Zandberga. Znamy się już kilkanaście lat i nie mam wątpliwości, że byłby to doskonały kandydat na stanowisko prezydenta - oświadczył Maciej Konieczny.

- Możemy zagwarantować, że wystawimy wspólnego lewicowego kandydata na prezydenta - zadeklarował.

1200_Lewica_PAP.jpg
Lewica odkryła karty. Znamy m.in. nazwisko kandydata na szefa klubu

"Robert Biedroń jest charyzmatyczny"

Pytany, czy wybór kandydata odbędzie się w formie prawyborów, tak jak w Platformie Obywatelskiej, gość Magdaleny Ogórek odpowiedział, że kandydat wyłoniony zostanie za pomocą "szczerej otwartej rozmowy, jak to na lewicy, podczas której wspólnie podjęte zostaną decyzje". - Nasze dotychczasowe decyzje się sprawdzały. Mam wrażenie, że ta formuła nieźle nam wychodzi. Jestem przekonany, że będzie tak również w kontekście wyborów prezydenckich - powiedział.

Magdalena Ogórek zapytała gościa o wiarygodność Roberta Biedronia, która została zachwiana, gdy ten obiecał wyborcom, że poświęci mandat europarlamentarzysty i wróci do polityki krajowej, ale finalnie tak nie zrobił i zaproponował na swoje miejsce swojego partnera Krzysztofa Śmiszka. - Mam wrażenie, że wielu nas, na lewicy, ostatnie miesiące zaskoczyły. Też mówiłem rzeczy, o których byłem przekonany, ale później okazały się nieprawdą - wskazywał.

- Nie chcę wypowiadać się w imieniu Roberta. Jestem przekonany, że jest to osoba bardzo charyzmatyczna. Oczywiście dotrzymywanie słowa jest też bardzo cenne - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Magdalena Ogórek

Gość: Maciej Konieczny (Razem)

Data emisji: 25.11.19

Godzina emisji: 12.16

kstar/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co dalej z Wiosną? Włodzimierz Czarzasty: SLD zmieni swój statut

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2019 17:08
- 14 grudnia podczas konwencji w Warszawie przyjęty zostanie nowy statut SLD umożliwiający połączenie z Wiosną Roberta Biedronia - poinformował przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty.
rozwiń zwiń