Antoni Macierewicz: ekologii nie wolno krytykować? To szaleństwo

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 14:20
Wiceszef PiS i marszałek senior odniósł się w radiowej Jedynce do wpisu wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja, który wysłał metropolitę krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego "do diabła".
Audio
  • Antoni Macierewicz o ekologii i nowej ideologii (W samo południe/Jedynka)
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Paweł Rabiej 1200 F.jpg
"Taki język urzędnika jest nie na miejscu". Fogiel o ataku Rabieja na abp. Jędraszewskiego

- Ekologizm to zjawisko bardzo niebezpieczne (...) to coś co się narzuca, a ta aktywistka Greta Thunberg staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych - powiedział krakowski metropolita abp Marek Jędraszewski. - To jest sprzeczne z tym wszystkim co jest zapisane w Biblii począwszy od Księgi Rodzajów, gdzie jest wyraźnie mowa o cudzie stworzenia świata przez Boga - podkreślił.

[DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ] >>> "Idź do diabła, tam jest twoje miejsce". Abp Jędraszewski atakowany za słowa o ekologizmie

W odpowiedzi na te słowa wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej napisał na Twitterze: "Z perspektywy dotkniętej ogniem Australii, gdzie dziś jestem mogę powiedzieć jedno. Nie ma dziś gorszej zarazy w cywilizowanym świecie niż ci, którzy kwestionują konieczność dbania o naszą planetę i jej ochronę. Jędraszewski, idź do diabła, tam jest twoje miejsce".

1200_Jędraszewski_TT.jpg
"To wyraz troski". Politolog o słowach abp. Jędraszewskiego

"To jakieś nowe szaleństwo"

Antoni Macierewicz podkreślił, że "ekologia była i jest bardzo ważna, nikt w to nigdy nie wątpił". - Jednak robienie z ekologii ideologii lub jakiegoś bożka, którego w żaden sposób nie można krytykować, jest jakimś nowym szaleństwem - ocenił były szef MON.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości ocenił, że największy udział w tworzeniu nowej ideologii ma lewica i wielkie koncerny, które chcą zarabiać pieniądze.

- Lewica boi się przywódców o jasno sformułowanych poglądach i stąd ataki na abp. Jędraszewskiego - ocenił gość radiowej Jedynki.

Antoni Macierewicz powiedział również, że najważniejszym politycznym zadaniem, jakie stoi przed Polską w przyszłym roku jest realizacja przez większość rządzącą zobowiązań wyborczych. Marszałek senior zwrócił uwagę, że to zobowiązania wynikające z "jednoznacznej postawy Polaków" i wyraził przekonanie, że rządzący wykorzystają ją dla Polski.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Jerzy Jachowicz

Gość: Antoni Macierewicz

Data emisji: 27.12.2019

Godzina emisji: 12:20

Jedynka/IAR/kstar/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PiS z większym poparciem niż razem mają KO i Lewica

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2019 10:53
Jak wynika z sondażu pracowni Estymator dla DoRzeczy.pl, Prawo i Sprawiedliwość cieszy się zdecydowanie największym poparciem spośród wszystkich ugrupowań na polskiej scenie politycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Abp Jędraszewski: wszystkie ruchy lewicowe to jedna wielka inżynieria

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2019 15:33
- Kwestionuje się naszą kulturę, odwraca się cały porządek świata, zaczynając od tego, że kwestionuje się istnienie Pana Boga - stwórcy, kwestionuje się także rolę i godność każdego człowieka - powiedział krakowski metropolita abp Marek Jędraszewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anita Sowińska: trzeba zacząć rozmawiać o legalizacji marihuany

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 12:12
- Każda zmiana zaczyna się od rozmów, ścierania się różnych poglądów, debaty. Zobaczymy co z tego wyniknie. Nie przesądzałabym o jej wynikach - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Anita Sowińska o powstaniu parlamentarnego zespołu ds. legalizacji marihuany.
rozwiń zwiń