X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"KRS jest grzechem pierworodnym tej reformy". Borowski ws. sądów

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 14:12
- Ani prezydent, ani marszałek Senatu, ani większość senacka nie uciekają od stwierdzenia, że w sądownictwie potrzebne są reformy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia senator Marek Borowski z Koalicji Obywatelskiej.
Audio
  • Marek Borowski o reformie sądów: problem nie dotyczy tego czy jest potrzebna, a jak jest realizowana (W samo południe/Jedynka)

Gość audycji "W samo południe" ocenił, że problem reformy sądownictwa i zmian w ustawie dotyczy "nie tego czy są potrzebne, a jak są realizowane". Marek Borowski przywołał wyniki badań CBOS z 2017, w których połowa respondentów wskazała, że największym problemem wymiaru sprawiedliwości jest długotrwałość postępowań i oczekiwania na wyrok. - 33 proc. badanych mówiło o skomplikowanych i niejasnych procedurach, podobna liczba mówiła o kosztach. To sprawy, które powinny być uregulowane - powiedział senator.

pap_komisja-wenecka-1200.jpg
Nowelizacja ustaw sądowych. Komisja Wenecka wydała opinię na prośbę Grodzkiego

"To nie jest rozwiązanie"

- Tu się nie dyskutuje o tym, jak to zrobić, tylko cały czas mówi się o wymianie personalnej. Wymieść setki sędziów i na to miejsce powołać nowych. To nie jest rozwiązanie - zaznaczył w Programie 1 Polskiego Radia Marek Borowski.

Polityk poproszony został także o komentarz do opinii Komisji Weneckiej, w której stwierdzono, że proponowane zmiany mogą osłabić wymiar sprawiedliwości, i należy znaleźć inne rozwiązania. - Komisja Wenecka nawet pewne rzeczy proponuje. My ją nieco wyprzedzamy, kończymy prace nad projektem ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, która przywróciłaby jej walor legalności, autentyczności i demokratycznego wyboru - powiedział senator KO. - Czy PiS się z tym zgodzi, czy nie, to inna sprawa - dodał. Ocenił, że KRS jest "grzechem pierworodnym tej reformy".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której poruszono także kwestię przygotowań partii i kandydatów do wyborów prezydenckich.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Henryk Szrubarz

Gość: Marek Borowski (senator KO)

Data emisji: 16.01.2020

Godzina emisji: 12.24

pg/ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grodzki wysłał list do Komisji Weneckiej. Ziobro: proszenie się na kolanach

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 23:35
- My uważamy, że Polacy mają swoją godność, Polacy mają swój język i mają swoją kulturę prawną - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Szef MS odniósł się w ten sposób do pytania o list, który marszałek Senatu Tomasz Grodzki wysłał do Komisji Weneckiej, a który zawiera m.in. prośbę o opinię w sprawie nowelizacji ustaw sądowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ta ustawa jest skandaliczna". Zdrojewski zapowiada odrzucenie przez Senat reformy sądów

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 10:00
- Nowela ustaw sądowych w Senacie zostanie odrzucona w całości. Nie będziemy się podejmować prób jej naprawienia, bo każdy, kto będzie patrzeć na proces naprawienia tej ustawy, może uznać, że jest w niej coś dobrego i że można ją naprawić - podkreślił senator Bogdan Zdrojewski (KO).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Wróblewski: problem z reformą sądownictwa polega na braku zaufania

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 19:31
- Reforma sprawiedliwości ma sens, gdy społeczeństwo zgadza się na nią i poddaje się decyzjom sądów. A tu widać wzajemny braku zaufania - powiedział Tomasz Wróblewski (Fundacja Warsaw Enterprise Institute). Gościem audycji był także Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa).
rozwiń zwiń