X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kolejna prowokacja Rosji. Ekspert: świat zachodni stanął po stronie Polski

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2020 13:40
Rosjanie opublikowali odtajnione dokumenty dotyczące wkroczenia Armii Czerwonej do Warszawy 17 stycznia 1945 roku. Jednocześnie resort obrony Rosji oskarżył Polskie Podziemie o wymordowanie Żydów i Ukraińców w 1945 roku. "Dokumenty świadczą o tym, że oddziały Armii Krajowej unicestwiły Ukraińców i Żydów w mieście (...)" - czytamy w oświadczeniu ministerstwa.
Audio
  • Kolejna prowokacja ze strony Rosji (W samo południe/Jedynka)
Kreml
KremlFoto: Andrey Starostin/shutterstock.com

- To, co robi, zwłaszcza od końca grudnia ubiegłego roku, prezydent Rosji Władimir Putin spowodowało odwrotną od zamierzonej reakcję w świecie zachodnim, który nie dał się podzielić, stanął po stronie Polski. Bez względu na to, czy różnią nas jakieś sprawy bieżącej polityki, czy nie, sprawy tożsamości i wspólnoty świata zachodniego są, można powiedzieć, jak bezpieczeństwo - niepodzielne - podkreśliła w Programie 1 Polskiego Radia dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Gość radiowej Jedynki zwróciła uwagę, że powinniśmy mieć świadomość tego, że ta aktualna "operacja historyczna" Putina wiąże się z tym, że prezydent Federacji Rosyjskiej miał bardzo trudny rok 2019 a przed nim jeszcze trudniejszy rok 2020. - A jednocześnie te kłopoty, brak sukcesów łączą się z operacją, która zakończy się w 2024 roku, a która dzisiaj ma już swoją pierwszą odsłonę - chodzi o próbę zmiany systemu politycznego w Rosji, łagodnego przejścia do wersji Rosji - pewnie - bez Putina. W tym celu trzeba skonsolidować społeczeństwo - wyjaśniła. 

Dr Bryc wskazała, że społeczeństwo zaczęło tracić sympatię, zaufanie do swojego aktualnego przywódcy. - Wszelkie kwestie związane z takim przedstawieniem Rosji w perspektywie: my, jako Rosjanie, jesteśmy po właściwej stronie historii a to oni - czyli Zachód - mają problem z historią, to oni ją przekłamują, ma powodować, że Putin zawsze będzie tym prezydentem, albo byłym prezydentem, który przywrócił godność w fundamentalnych kwestiach tożsamościowych Rosjanom - wytłumaczyła.

Czy będzie przełom?

Jutro (19.01) w Berlinie odbędzie się zorganizowana przez kanclerz Niemiec Angelę Merkel międzynarodowa konferencja na temat rozwiązania konfliktu i ustabilizowania sytuacji w Libii, która od 2011 roku, od obalenia dyktatury Muammara Kadafiego, pogrążona jest w chaosie. Czy udział w konferencji Władimira Putina i prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana jest dobrym pomysłem? Czy te rozmowy przyniosą przełom? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z dr Agnieszką Bryc. 

Libia jest rozdarta między dwoma rywalizującymi ośrodkami władzy: na zachodzie jest to rząd jedności narodowej Fajiza Mustafy as-Saradża, ustanowiony w 2015 roku i popierany przez ONZ, a na wschodzie - rząd samozwańczej Libijskiej Armii Narodowej (ANL) w Bengazi, którego szefem ogłosił się gen. Chalif Haftar. Od kwietnia ubiegłego roku siły Haftara prowadzą ofensywę na stolicę kraju, Trypolis, w której siedzibę ma rząd jedności narodowej.

Poza tym w audycji: Europejskie Menu Beaty Płomeckiej o Funduszu Sprawiedliwej Transformacji ułatwiającym odejście od węgla w energetyce.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Katarzyna Semaan

Gość: dr Agnieszka Bryc (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)

Data emisji: 18.01.2020

Godzina emisji: 12.28

Jedynka/PAP/kk

Zobacz więcej na temat: Rosja Władimir Putin
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosja nasila ataki. Ciąg dalszy kłamstw i manipulacji o historii Polski

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 14:00
17 stycznia rosyjskie władze uczczą pokazem fajerwerków 75. rocznicę wkroczenia Armii Czerwonej do ruin Warszawy, nazywanego przez Kreml "wyzwoleniem". Media i politycy sugerują, że rocznica ta jest w Polsce "ignorowana". Szef rosyjskiej Dumy Wiaczesław Wołodin stwierdził, że "przedwojenna atmosfera w Polsce i stanowisko jej władz przygotowały grunt dla dalszego ludobójstwa i Holokaustu". Narrację tę podtrzymuje program "Wiesti Niedieli".
rozwiń zwiń