Dariusz Standerski: Biedroń połączył Millera i Kwaśniewskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 13:30
- Cieszę się z poparcia Aleksandra Kwaśniewskiego dla Roberta Biedronia (...) Robert Biedroń ma moc łączenia i godzenia. Bo także Leszek Miller zapowiedział, że będzie na niego głosował  - powiedział Dariusz Standerski, dyrektor programowy Nowej Lewicy w Programie 1 Polskiego Radia. 
Audio
  • Dariusz Standerski, dyrektor programowy Nowej Lewicy o kampanii wyborczej (Jedynka/W samo południe)
Dariusz Standerski
Dariusz StanderskiFoto: Wojciech Kusiński, Polskie Radio

- Kampania się rozkręca. Widzimy bardzo dobre wyniki jak na początek kampanii. 11,2 procenta dla Roberta Biedronia na początek kampanii - powiedział Dariusz Standerski, dyrektor programowy Nowej Lewicy. Dariusz Standerski ocenił, że w Dolnośląskiem  jest on niemal ex aequo na drugim miejscu z kandydatką Małgorzatą Kidawą Błońską.

CZYTAJ TAKŻE
pałac prezydencki 1200 shutterstock.jpg
Nowy sondaż poparcia dla kandydatów na prezydenta

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski będzie w komitecie honorowym Roberta Biedronia - co niektórzy określają jako strzał w stopę.

- Bardzo się cieszę, że Aleksander Kwaśniewski, czyli najlepiej oceniany prezydent III RP, popiera Roberta Biedronia i będzie aktywnie uczestniczył w tej kampanii - mówił Dariusz Standerski, dyrektor programowy Nowej Lewicy.

Dariusz Standerski mówił o planach prezydenckich Roberta Biedronia: chce on wychodzić z inicjatywą prezydencką m.in. w kwestii polityki mieszkaniowej, w sprawie emerytury minimalnej, tak by była podniesiona do 70 procent wynagrodzenia minimalnego. Dodał, że Biedroń chce zwiększenia nakładów na opiekę zdrowotną.

Gość Jedynki opowiadał także o działaniach Roberta Biedronia jako prezydenta Słupska.

Więcej w nagraniu. Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Magdalena Ogórek

Gość:  Dariusz Standerski, dyrektor programowy Nowej Lewicy

Data emisji: 17.02.2020

Godzina emisji: 12.13

agkm/ans 

Czytaj także

Dariusz Standerski: Biedroń rozpocznie swoją kampanię w Słupsku

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 13:00
- Robert Biedroń uzyskał fantastyczny wynik do Parlamentu Europejskiego. To człowiek, który nie boi się ciężkiej pracy. Kampanię wyborczą w wyborach prezydenckich rozpocznie w Słupsku - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Dariusz Standerski z Nowej Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory prezydenckie. Szef sztabu Biedronia: nasz kandydat może kontynuować wizję Aleksandra Kwaśniewskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 22:00
- Polska według Roberta Biedronia to Polska dialogu, otwarta i tolerancyjna. Z każdym potrafił rozmawiać również Aleksander Kwaśniewski - powiedział Tomasz Trela, szef sztabu Roberta Biedronia, kandydata Lewicy w wyborach prezydenckich. - Nasza kampania będzie kampanią blisko ludzi, tysiące rozmów i tysiące spotkań. Przejedziemy Polskę wzdłuż i wszerz - dodał.
rozwiń zwiń