Radosław Fogiel apeluje do młodych ludzi: zostańcie w domach

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 16:00
- Można uczyć się na błędach innych, obserwować, jak sytuacja się rozwijała w innych krajach i starać się być krok, dwa kroki do przodu. Stąd decyzja o zakazie imprez masowych i o zamknięciu szkół - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS i członek sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy.
Audio
  • Radosław Fogiel , wicerzecznik PiS i członek sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy o koronawirusie (Jedynka/W samo południe)

PAP koronawirus przeciwdziałanie 1200.jpg
Kolejne przypadki koronawirusa w Polsce. Zakażone dziecko i młoda kobieta

Gość Magdaleny Ogórek zaznaczył, że "największym frontem walki z rozprzestrzenianiem wirusa jesteśmy my wszyscy". - Dlatego ważne jest, żebyśmy dochowywali zasad higieny i zachowywali się odpowiedzialnie. W taki sposób można spowolnić i nie dopuścić do pandemii - zaznaczył Radosław Fogiel.

Wicerzecznik PiS podkreślił ponadto, że można uczyć się na błędach innych, stąd decyzja o zakazie organizowania imprez masowych i o czasowym zamknięciu szkół.

Apel do uczniów i studentów

 - Zagrożenie dla dzieci jest mniejsze, ale mogą one być "pasem transmisyjnym" dla wirusa. Mogą niestety w łatwy sposób zarazić swoich dziadków, którzy są w grupie ryzyka - podkreślił polityk.

Radosław Fogiel apelował też do Polaków, aby, jeśli mają taką możliwość, pracowali zdalnie. Mówił też, by studenci i uczniowie pozostali w domach. - Apeluje, by nie spotykać się dużymi grupami, nadrabiać jakieś zaległości towarzyskie, tylko aby narzucić sobie swego rodzaju "anutokwarantannę" - tłumaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Magdalena Ogórek

Gość: Radosław Fogiel (wicerzecznik PiS i członek sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy)

Data emisji: 11.03.2020

Godzina emisji: 12.23

pkur


Czytaj także

GIS o przerwaniu łańcucha zakażeń: popieram zamknięcie szkół w odpowiednim czasie

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 06:46
Jestem zwolennikiem zamknięcia szkół w odpowiednim czasie. Podjęcie takiej decyzji będzie zależało od tego, jak rozwinie się dalsza sytuacja – mówi Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier o działaniach ws. koronawirusa: słuszne i podjęte we właściwym czasie

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 11:21
- Wprowadzone w związku z koronawirusem ograniczenia będą prowadziły do znacznego zakłócenia normalnego życia społecznego i kulturalnego, jednak jesteśmy przekonani, że nasze działania są słuszne i podjęte we właściwym czasie - oświadczył w środę premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń