Izabela Leszczyna: w innych krajach nikt nie wymyślał dziwnego głosowania przez internet

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 13:30
- Polski parlament musi być tak samo odpowiedzialny, jak parlamenty wszystkich innych państw w Europie. W innych krajach organy władzy ustawodawczej spotkały się i nikt nie wymyślał dziwnego oraz niezgodnego z konstytucją głosowania przez internet - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Izabela Leszczyna z Platformy Obywatelskiej.
Audio
  • Izabela Leszczyna o słowach Małgorzaty Kidawy-Błońskiej (Jedynka/W samo południe)
Izabela Leszczyna
Izabela LeszczynaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Trwa spór o to, w jaki sposób przyjąć ustawę dotyczącą tzw. tarczy antykryzysowej. Zgodnie z najnowszymi decyzjami rządu niemożliwe są przecież zgromadzenia więcej niż dwóch osób. Ma to na celu ograniczenie ryzyka przenoszenia koronawirusa. Zebranie zaś 460 posłów oraz obsługi może nieść niebezpieczeństwo epidemiologiczne.

Nad rozwiązaniem tej sytuacji debatowali w środę przedstawiciele prezydium Sejmu, na którym Małgorzata Kidawa-Błońska miała powiedzieć, że "Konstytucja jest ważniejsza od ludzkiego życia". O zachowaniu kandydatki PO na prezydenta poinformowała Małgorzata Gosiewska, wicemarszałek Sejmu z PiS. Jej słowa potwierdził też Piotr Zgorzelski z PSL.

"Po powrocie każdy idzie w kwarantannę"

Izabela Leszczyna stwierdziła w radiowej Jedynce, że takie słowa z ust Małgorzaty Kidawy-Błońskiej nie padły i zaapelowała, by "nie rozpowiadać głupot". - Proszę nie powtarzać kłamstw, które opowiada marszałek Gosiewska - mówiła poseł PO.

Czytaj więcej
smutna_kidawa1200.jpg
Janusz Kowalski: Małgorzata Kidawa-Błońska jest skończona jako polityk

>>> [CZYTAJ TAKŻE] "Konstytucja ważniejsza niż ludzkie życie". Politycy oburzeni słowami Kidawy-Błońskiej

- Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała, że jeśli rząd PiS chce narazić 440 tys. osób, które za chwilę, w szczycie pandemii, chce posadzić w komisjach wyborczych, to naprawdę można 460 posłów rozlokować w salach i zapewnić im bezpieczeństwo - stwierdziła Izabela Leszczyna.

- Każdy poseł przyjeżdża swoim samochodem do Sejmu, nie spotyka się z nikim, a po powrocie idzie na kwarantannę - dodała.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Audycja: W samo południe

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Izabela Leszczyna (Platforma Obywatelska)

Data emisji: 26.03.2020

Godzina emisji: 12.20

jp/ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Konstytucja ważniejsza niż ludzkie życie". Politycy oburzeni słowami Kidawy-Błońskiej

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 10:30
- Wywiązała się między nami dyskusja na temat zagrożenia, jakie się wiąże z tym posiedzeniem Sejmu, że tak naprawdę igramy nie tylko ze zdrowiem, ale i życiem ludzkim (...) i właśnie w tej dyskusji pani marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka na prezydenta powiedziała, że konstytucja jest ważniejsza - podkreśliła na antenie TVP Info wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska (PiS). Słowa poseł PO potwierdził też inny wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Kowalski: Małgorzata Kidawa-Błońska jest skończona jako polityk

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 11:10
- Kidawa-Błońska powinna dzisiaj odejść z polityki. To kompromitacja Platformy Obywatelskiej - ocenił w Polskim Radiu 24 wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski. - Widzą to nawet dotychczasowi sojusznicy PO, czyli Lewica i PSL, które odcinają się od tego - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PO przeciwna zdalnemu posiedzeniu Sejmu. Sakiewicz: szczyt nieodpowiedzialności i gra prawem do życia

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 11:18
- Platforma Obywatelska odczuwa nieznośną potrzebę bytu. Jej politycy postanowili  - na zasadzie krzyku dziecka: zwróć na mnie uwagę! - przeszkadzać. Naraża nas to na paraliż państwa i jeszcze większe rozniesienie zarazy - powiedział Tomasz Sakiewicz, red. nacz. "Gazety Polskiej". - Platforma bierze na siebie odpowiedzialność za każdą osobę, która w trakcie posiedzenia Sejmu zakazi się koronawirusem - dodał Piotr Cywiński z portalu wpolityce.pl.
rozwiń zwiń