Sebastian Kaleta: dobry wynik Andrzeja Dudy nie może nas uśpić

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 13:10
- Polacy angażują się w procesy demokratyczne, a Andrzej Duda konsekwentnie pokazuje, że nasi rodacy mu ufają i że ma wielką szansę na reelekcję - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Sebastian Kaleta, sekretarz stanu w ministerstwie sprawiedliwości.
Sebastian Kaleta, kandydat PiS w wyborach do PE
Sebastian Kaleta, kandydat PiS w wyborach do PEFoto: PR

andrzej duda wining pap 1200.jpg
Rolnicy i emeryci głosowali na Andrzeja Dudę. Fatalny wynik Kosiniaka-Kamysza na wsi

Gość Magdaleny Ogórek tłumaczył, że przed sztabem wyborczym prezydenta są jeszcze dwa tygodnie ciężkiej pracy. - Aby przekonać wyborców, którzy głosowali na innych kandydatów w pierwszej turze oraz tych, którzy nie zdecydowali się wczoraj zagłosować, że Polska potrzebuje na tym urzędzie Andrzeja Dudy, który zrealizował obietnice z 2015 roku - mówił Sebastian Kaleta.

Sekretarz stanu w ministerstwie sprawiedliwości dodał, że obecna głowa państwa godnie reprezentuje nasz kraj. - Polacy mogą liczyć na Andrzeja Dudę również w czasach kryzysu, w którym się znajdujemy w związku z pandemią koronawirusa - ocenił.

Posłuchaj
08:08 _PR1_AAC 2020_06_29-12-21-18.mp3 Sebastian Kaleta, sekretarz stanu w ministerstwie sprawiedliwości o pierwszej turze wyborów prezydenckich (W samo południe/Jedynka)

duda 1200.jpg
Late poll: Andrzej Duda zwycięzcą I tury wyborów prezydenckich

Wynik kandydata PO

Komentując wynik Rafała Trzaskowskiego, powiedział, że nie poszerzył on bazy wyborców Platformy Obywatelskiej. - Otrzymał gorszy wynik w procentach niż Bronisław Komorowski. Przegrał też kilka województw, które wygrał kilka lat temu były prezydent - zauważył.

Polityk podkreślił ponadto, że Rafał Trzaskowski, "pochłaniając elektorat lewicy, zatrzymał odpływ wyborców do Szymona Hołowni. - Te procesy po stronie opozycji są bardzo ciekawe - stwierdził.

Sebastian Kaleta dodał też, że mimo przewagi w pierwszej turze, "musimy konsekwentnie pokazywać to, że Andrzej Duda jest gwarancją dalszego stabilnego rozwoju Polski i utrzymania tego, co w ciągu ostatnich pięciu lat udało się zrobić".

- W szczególności jeżeli mówimy o budżetach rodzinnych, domowych - zaznaczył.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Tytuł audycji: "W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Gość: Sebastian Kaleta (sekretarz stanu w ministerstwie sprawiedliwości)

Data emisji: 29.06.2020

Godzina emisji: 12.21

pkur/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Mieczysław Ryba: większość wyborców Bosaka powinna w II turze poprzeć prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 12:20
- Wyborcy Krzysztofa Bosaka głosujący w II turze na Rafała Trzaskowskiego to jakiś absurd. Większość z nich pewnie poprze Andrzeja Dudę - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl prof. Mieczysław Ryba. Politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ocenił również, że przepływ poparcia dla kandydata Koalicji Obywatelskiej od Szymona Hołowni nie jest wcale oczywisty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Domański: Polacy nauczyli się, że mogą mieć wpływ na decyzje władzy

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 12:26
– Polacy głosowali, bo nauczyli się, że mogą mieć wpływ na decyzje władzy. Mamy też poczucie odpowiedzialności za losy kraju, co jest ciekawe, bo kampania była tak długa, że powinna raczej do tego zniechęcać – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia prof. Henryk Domański, socjolog (PAN). Gościem audycji była również prof. Ewa Marciniak, politolog (UW).
rozwiń zwiń