"Postępujący proces rozkładu". Paweł Mucha o problemach parlamentarnej opozycji

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 13:41
- Widać akceptację Polaków dla prezydentury Andrzeja Dudy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Mucha, komentując najnowsze sondaże poparcia społecznego dla polityków w Polsce. Wiceszef Kancelarii Prezydenta odniósł się też m. in. do próby utworzenia koła poselskiego przez Szymona Hołownię.
Paweł Mucha
Paweł MuchaFoto: Łukasz Kowalski/Jedynka

W audycji radiowej Jedynki "W samo południe" Jerzy Jachowicz rozmawiał ze swym gościem o roli prezydenta Andrzeja Dudy w rozmowach nt. rekonstrukcji rządu, jego wysokim poparciu społecznym oraz bieżącej sytuacji na scenie politycznej kraju. 

Posłuchaj
09:51 [ PR1]PR1 (mp3) 11 wrzesień 2020 12_30_17.mp3 Paweł Mucha o rekonstrukcji rządu, poparciu społecznym prezydenta Andrzeja Dudy i bieżącej sytuacji na scenie politycznej w Polsce (W samo południe/Jedynka)

Rola prezydenta

- Pan prezydent monitoruje sytuację związaną z rekonstrukcją rządu - zaznaczył Mucha. - Istnieje wiele elementów wspólnych ze Zjednoczoną Prawicą - dodał. 

hołownia konfa pap 1200.jpg
"To jakiś absurd". Posłowie komentują możliwość przejścia do ruchu Hołowni

Wiceszef Kancelarii Prezydenta podkreślił wysokie poparcie społeczne Andrzeja Dudy. - Wygrał wybory, to najlepszy sondaż - wskazał. 

Sprawa Natalii Nitek-Płażyńskiej

Paweł Mucha odniósł się także do niedawnego wyroku sądu ws. Natalii Nitek-Płażyńskiej, podkreślając słuszność jego zaskarżenia. - W procesie karnym, słusznie, skazano niemieckiego przedsiębiorcę Hansa G. - wyjaśnił. - Jeżeli natomiast chodzi o pozew o naruszenie dóbr osobistych, jest to zdumiewająca sytuacja, słusznie zaskarżono to rozstrzygnięcie do Sądu Najwyższego - powiedział. 

Niepokój opozycji

W związku z próbami utworzenia koła poselskiego przez Szymona Hołownię rozmówca Polskiego Radia zwrócił uwagę na wywołany tymi działaniami niepokój opozycji. - Widzimy obawy i rozdrażnienie działaczy lewicy i Platformy Obywatelskiej - zauważył. - Tam mamy do czynienia z postępującym procesem rozkładu - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której rozmawiano również o niedawno zakończonym Forum Ekonomicznym 2020 oraz politycznych szansach ruchu Polska 2050.

***

Tytuł audycji: "W samo południe"

Prowadził: Jerzy Jachowicz

Gość: Paweł Mucha (Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP, adwokat)

Data emisji: 11.09.2020

Godzina emisji: 12.30

kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent i premier z jednakowo wysokim poparciem wśród Polaków

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 08:08
- Na starcie nowego sezonu politycznego premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda mogą się cieszyć z poparcia podobnej liczby Polaków - 54 proc. - wynika z badania IBRiS dla "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie możemy dopuścić, aby polska patriotka trafiła do aresztu". Reduta Dobrego Imienia wsparła Nitek-Płażyńską

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 14:16
Reduta Dobrego Imienia (RDI) opłaciła w czwartek komorniczy tytuł egzekucyjny wystawiony przez sąd na wniosek Hansa G. - poinformował prezes RDI Maciej Świrski. Jak wskazała RDI, od początku wspierała i będzie wspierać Natalię Nitek-Płażyńską w jej walce o dobre imię Polaków i Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reduta Dobrego Imienia opłaciła koszty sądowe ws. Nitek-Płażyńskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 14:39
Reduta Dobrego Imienia opłaciła koszty sądowe i komornicze w sprawie Natalii Nitek-Płażyńskiej zasądzone na rzecz Hansa G. - Nie pozwolimy wtrącić pani Nitek-Płażyńskiej do aresztu - deklaruje Maciej Świrski, prezes Reduty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakończyło się Forum Ekonomiczne w Karpaczu. Dominującym tematem - gospodarka w dobie koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 21:45
Niemal 200 paneli dyskusyjnych oraz seminariów poświęconych przede wszystkim tematyce gospodarczej, w których uczestniczyło około dwóch tysięcy osób z Polski i zagranicy, odbyło się podczas zakończonego w czwartek w Karpaczu (Dolnośląskie) Forum Ekonomicznego 2020. Nagrodą specjalną Forum uhonorowano  liderkę białoruskiej opozycji, kandydatkę w sierpniowych wyborach prezydenckich na Białorusi Swiatłanę Cichanouską.
rozwiń zwiń