"Nikomu nie opłacają się przyśpieszone wybory". Prof. Ryba o sporze wewnątrz Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 13:35
- Nikomu nie opłacają się przyśpieszone wybory - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Mieczysław Ryba, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
Sala Posiedzeń Sejmu RP
Sala Posiedzeń Sejmu RPFoto: Verconer/shutterstock

W audycji radiowej Jedynki "W samo południe" z profesorem rozmawiano o noweli ustawy o ochronie zwierząt i wynikającej z niej sytuacji w Zjednoczonej Prawicy. 

PiS Terlecki pap 1200.jpg
"Koalicja praktycznie nie istnieje". Szef klubu PiS zdradza plan partii na najbliższe dni

Posłuchaj
07:45 _PR1_AAC 2020_09_18-12-31-45.mp3 Rozmowa z profesorem Mieczysławem Rybą na temat sytuacji wewnątrz Zjednoczonej Prawicy (W samo południe/Jedynka)

 

- Jest coraz mniej rozumiana przez elektorat, a nawet przez obserwatorów - odpowiedział gość audycji na pytanie dotyczące ostatnich działań na politycznej scenie Polski. 

Profesor odniósł się do sporu dotyczącego "Piątki dla zwierząt", którą określił "rozwiązaniem typowym dla programu lewicowego". - Kłótnia prawicy o program lewicowy - dodał rozmówca Jerzego Jachowicza. 

Duże koszty konfliktu

- Jeśli wygra rozum, to się to poukłada, przy potężnych stratach wizerunkowych i elektoratowych dla prawicy - zauważył profesor. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której profesor rozważył także możliwe scenariusze rozwoju sytuacji wewnątrz koalicji rządzącej. 

***

Tytuł audycji: "W samo południe"

Prowadził: Jerzy Jachowicz

Gość: Mieczysław Ryba (profesor, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II)

Data emisji: 18.09.2020

Godzina emisji: 12.31

kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"To zwykła ludzka przyzwoitość". Krzysztof Sobolewski o "Piątce dla zwierząt"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 07:55
- Liczymy na ponadpartyjną solidarność w temacie ochrony praw zwierząt - od lewa do prawa. To zwykła ludzka przyzwoitość - mówił w Programie 1 Polskiego Radia szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kończymy ze zbijaniem majątków na okrucieństwie". Lewica o ustawie o ochronie zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 03:30
Lewica jako jedyny klub parlamentarny w całości głosowała za przyjęciem ustawy o ochronie zwierząt; cieszymy się, że udało się przegłosować tę ustawę - podkreślili posłowie klubu Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Możliwa konieczność powołania rządu mniejszościowego". Rzecznik rządu po nocnym głosowaniu w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 10:43
- Scenariusz rządu mniejszościowego powinien być brany pod uwagę. W tej chwili każdy wariant jest możliwy - zarówno rządu mniejszościowego, jak i kwestia przyśpieszonych wyborów - powiedział w piątek w Polsat News rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do sytuacji po głosowaniu ws. ustawy dot. ochrony zwierząt.
rozwiń zwiń