Bezpieczeństwo na drogach. Polacy chcą więcej fotoradarów?

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 13:19
- W ciągu ostatnich czterech lat do ITD wpłynęło ponad 2 tys. wniosków o instalację fotoradarów - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Jerzy Polaczek, wiceprzewodniczący sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/canon_shooter

Sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych zapoznała się z informacją rządu na temat bezpieczeństwa na drogach w kontekście wniosków spływających z komend powiatowych Policji i samorządów o przywrócenie lub ustawienie radarów w najbardziej niebezpiecznych miejscach.

Posłuchaj
08:25 wsp [ PR1]PR1 (mp3) 23 wrzesień 2020 12_29_57.mp3 Jerzy Polaczek o bezpieczeństwie w ruchu drogowym (Jedynka/W samo południe) 

- Na chwilę obecną w Polsce takich urządzeń stacjonarnych jest ponad 400 - powiedział Jerzy Polaczek. Wskazał, że ok. 30 urządzeń prowadzi odcinkowy pomiar prędkości, a są też takie, które na skrzyżowaniach rejestrują niestosowanie się do sygnałów świetlnych.

fotoradar.jpg
Wakacje na drogach. Fotoradary zarejestrowały prawie 250 tys. naruszeń

Gość Jedynki poinformował, że przez ostatnie 4 lata wpłynęło do Inspekcji Transportu Drogowego ponad 2 tys. wniosków o instalację urządzeń. Jak dodał wnioski kierowała nie tylko policja czy samorządy, ale też stowarzyszenia, instytucje publiczne i firmy

Gość Jedynki zaznaczył, że bezpieczeństwo na drogach to zagadnienie wielowymiarowe - zależy też m.in. od jakości sieci dróg i poziomu szkolenia kierowców. Wskazał, że młodzi kierowcy - do 23 roku życia - powodują dużo wypadków i  jest to bardzo tragiczna statystyka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Gość: Jerzy Polaczek (wiceprzewodniczący sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych, PiS)

Data emisji: 23.09.2020

Godzina emisji: 12.29

fc

Czytaj także

Poprawa bezpieczeństwa na drogach. Niezbędne są inwestycje i nowoczesne systemy

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 17:00
Sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych zapoznała się z informacją rządu na temat bezpieczeństwa na drogach w kontekście wniosków spływających z komend powiatowych policji i samorządów o przywrócenie lub ustawienie radarów w najbardziej niebezpiecznych miejscach.
rozwiń zwiń