Maciej Świrski: polityka historyczna i wizerunkowa Polski pojawiła się dopiero po 2015 roku

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 13:00
- Wizerunek Polski jest odbudowywany i znajduje się w centrum uwagi rządzących - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Maciej Świrski (Reduta Dobrego Imienia).
Maciej Świrski
Maciej ŚwirskiFoto: Mateusz Grochocki/East News

Od lat Polska prowadzi bój o dobry wizerunek. - Prawdziwa polityka historyczna i wizerunkowa Polski pojawiła się dopiero po 2015 roku. Przedtem były to lata nie tyle zaniedbań, ile uczestnictwa pewnych agend rządowych w niszczeniu wizerunku Polski - ocenił Maciej Świrski.

- Po tych pięciu latach wizerunek Polski jest odbudowywany i jest w centrum uwagi rządzących - przyznał prezes Reduty Dobrego Imienia. 

"Fakty powinny być prawdziwe"

joe biden free shutt 1200 .jpg
Biden kolejny raz uderza w Polskę. Stawia nas w jednym szeregu z Białorusią

Gość Polskiego Radia był pytany o zdjęcia wysyłane do zagranicznych mediów, na których widnieją tablice rozwieszane przy wjeździe do polskich miast przez Barta Staszewskiego. Na czas wykonania fotografii lewicowy aktywista umieszcza pod nazwą miejscowości napis "strefa wolna od LGBT".


Posłuchaj
08:20 [PR1]_SC1 2020_10_26-12-27-57_for_media.mp3 Maciej Świrski: przed 2015 rokiem były lata nie tyle zaniedbań, ile uczestnictwa pewnych agend rządowych w niszczeniu wizerunku Polski (W samo południe/Jedynka)

- Równolegle puszczamy informację o tym, że pan Staszewski został pozwany przez gminy, które zostały przez niego znieważone. (...) Ta informacja idzie do tych mediów, które publikują tego rodzaju zdjęcia - przyznał gość Polskiego Radia.

Świrski podkreślił różnicę pomiędzy podejściem do takich informacji w mediach krajowych i zagranicznych. - W mediach światowych istnieje tego rodzaju przekonanie, że fakty powinny być prawdziwe, a komentarze mogą być dowolne - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadził: Magdalena Ogórek

Gość: Maciej Świrski

Data emisji: 26.10.2020

Godz. emisji: 12.28

st/kh

Czytaj także

"Ten proces staje się groźny". Zbigniew Ziobro o aktach prawnych UE, które odwołują się do ideologii

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 12:31
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro uważa, że w UE pojawia się coraz więcej aktów prawnych odwołujących się do ideologii. - Ten proces staje się groźny kiedy elity brukselskie pod pretekstem obrony mechanizmów demokracji chcą wymuszać wprowadzanie zmian w obszarze kultury, wartości - stwierdził szef MS.
rozwiń zwiń