Poseł PSL: w kwestii aborcji proponujemy referendum, w sprawie pandemii Radę Dialogu Społecznego

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 13:54
- W kwestii aborcji proponujemy niepublikowanie wyroku, referendum i zmiany w konstytucji. Chcemy też zachęcić premiera i rząd, by uruchomić Radę Dialogu Społecznego - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Paszyk (PSL). Podkreślił, że warto rozmawiać z przedsiębiorcami i wyznaczać ramy, co będzie się działo, gdy odnotowane będą wzrosty zachorowań. 
Krzysztof Paszyk
Krzysztof PaszykFoto: W.Kusiński/PR

Jarosław_Kaczyński_.jpg
Jarosław Kaczyński: wzywam członków PiS i naszych sympatyków, by bronili Kościoła

- Kompromis aborcyjny był szanowany przez wielu - powiedział Krzysztof Paszyk (PSL) w Programie 1 Polskiego Radia. Dodał, że chodzi tutaj o emocje wielu Polaków, nie tylko ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Posłuchaj
08:23 _PR1_AAC 2020_11_02-12-28-29.mp3 Krzysztof Paszyk (PSL): nasza propozycja to referendum i zmiany w konstytucji (Jedynka/W samo południe) 

Gość Jedynki mówił także, że niepokoją go wysokie liczby zachorowań w Polsce, w Europie i na świecie.

Apel o Radę Dialogu Społecznego

Gość Jedynki zaznaczył, że kraje europejskie unikają ryzyka zaskakiwania decyzjami o zamknięciu określonych branż biznesów, prowadzony jest dialog między rządem a przedsiębiorstwami, ustala się, jakie ograniczenia będą wprowadzane, gdy zachorowania osiągną określony poziom.

- Chcemy zachęcić premiera i rząd, by uruchomić Radę Dialogu Społecznego - ocenił w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Paszyk (PSL), zaznaczając, że warto rozmawiać z przedsiębiorcami i wyznaczać ramy, co będzie się działo, gdy zarejestrowane będą wyższe poziomy zachorowań, tak by wszyscy byli w stanie przygotować się do potencjalnych ograniczeń.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Gość: Krzysztof Paszyk (PSL)

Data emisji: 02.11.2020

Godz. emisji: 12.28

Jedynka/IAR/PAP/in./

Czytaj także

Obrady Sejmu: pytania o pomoc dla przedsiębiorców w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 09:53
Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk mówiła w Sejmie, że rząd w "trybie ekstraordynaryjnym" przygotował tarczę branżową dla firm, które najmocniej odczuły skutki drugiej fali pandemii COVID-19. Wiceminister odpowiadała na pytania posłów Koalicji Obywatelskiej w sprawie pomocy branżom: gastronomicznej, rozrywkowej, fitness i weselnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSWiA ws. ataków na kościoły: jeśli ktoś łamie prawo, to musi się liczyć ze stanowczą reakcją państwa

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 10:21
Wobec zapowiadanych przez liderów i organizatorów protestów kolejnych prób aktów agresji i profanacji miejsc kultu religijnego, podlegająca mi policja będzie podejmowała zdecydowane działania - poinformował minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński. Dodał, że celem policji zawsze było i pozostaje zapewnienie porządku oraz bezpieczeństwa wszystkim obywatelom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekord zakażeń koronawirusem w Polsce. Ponad 18 tys. nowych przypadków

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 10:57
Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że wykryto 18 820 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To dobowy rekord zakażeń. W ciągu doby zmarło 236 osób, z czego 207 miało choroby współistniejące - to największy przyrost od początku pandemii.
rozwiń zwiń