"Nie ma żadnych opóźnień". Szef Agencji Rezerw Materiałowych o zaopatrzeniu szpitali

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 13:20
- Szykujemy się na kolejne wzrosty zachorowań i zaostrzenie sytuacji - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Kuczmierowski, prezes Agencji Rezerw Materiałowych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Vadym Stock/Shutterstock

Michał Kuczmierowski został zapytany o to, ilu szpitalom Agencja Rezerw Materiałowych odmówiła wydania dodatkowych respiratorów. Prezes ARM podkreślił, że liczba takich decyzji "wynosi okrągłe zero". - Ponad 3,5 tys. respiratorów w ostatnich miesiącach wyjechało do placówek w całej Polsce - wskazał gość radiowej Jedynki.

Czytaj więcej
koronawirus free laboratorium shutt 1200 .jpg
MZ: prawie 17 tys. nowych przypadków koronawirusa. Zmarło ponad 500 osób

Szef Agencji Rezerw Materiałowych zaznaczył również, że przez tworzenie szpitali tymczasowych niezaniedbywane są dostawy zaopatrzenia dla regularnych placówek. - Nie ma żadnych opóźnień z naszej strony. Tutaj działania są realizowane na bieżąco - powiedział Michał Kuczmierowski.

Posłuchaj
06:29 PR1_MPLS 2020_11_26-12-26-45.mp3 Prezes ARM o dostawach sprzętu dla szpitali (Jedynka/W samo południe)

Gość Programu 1 Polskiego Radia podkreślił również, że sprawne działanie ARM wynika z reformy, która została przeprowadzona w ostatnich miesiącach i przygotowała tę instytucję na drugą falę pandemii. - Dzięki temu możemy jeszcze sprawniej obsługiwać wszystkie potrzeby związane z wyposażeniem szpitali w sprzęt medyczny - mówił szef Agencji.

- Nasze magazyny w wakacje puchły, byśmy teraz mieli z czego ten sprzęt wydawać. Dziennie teraz wyjeżdża od nas około 30 tirów - dodał.

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "W samo południe"
Prowadzi: Antoni Trzmiel
Gość: Michał Kuczmierowski (prezes Agencji Rezerw Materiałowych)
Data emisji: 26.11.2020
Godzina emisji: 12.29

jp/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MON: ok. 10 tys. żołnierzy zaangażowanych w walkę z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 09:56
Około 10 tysięcy żołnierzy pomaga administracji cywilnej w związku z pandemią, m.in. w blisko 800 szpitalach - poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w Programie 1 Polskiego Radia. - Wojsko Polskie jest wszędzie tam, gdzie potrzebne jest wsparcie - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolne łóżka szpitalne dla pacjentów covidowych. Najnowsze dane z województw

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 07:48
Dane z regionów pokazują, że w kraju są wolne łóżka szpitalne i respiratory dla pacjentów covidowych. Zestawienia Ministerstwa Zdrowia mówią, iż jest ponad 16 tys. miejsc w placówkach i ponad 900 urządzeń.
rozwiń zwiń