Poseł PSL: politycy Konfederacji dezinformują. Ta droga prowadzi do anarchii

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 14:45
- Konfederacja jest jedynym kołem, które neguje zasadność szczepionek. Wprowadzają dezinformację i ludzi w błąd - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Urszula Pasławska, poseł PSL. - To nie jest odpowiedzialna droga, ta droga prowadzi donikąd, do anarchii - dodała.
Urszula Pasławska
Urszula PasławskaFoto: Polskie Radio

Wśród przedstawicieli partii politycznych w Sejmie, najbardziej sceptyczni wobec szczepień są politycy Konfederacji. Jakub Kulesza przekonywał w niedzielę w rozmowie z Polsat News, że jego ugrupowanie stoi "po stronie wolności obywatelskich" i nie zgadza się na dzielenie ludzi na tych, którzy chcą się podać szczepieniu i tych, którzy nie chcą. Postulował również, że w razie wystąpienie niepożądanych skutków poszczepiennych, producent albo rząd powinien wypłacać odszkodowania i należy utworzyć specjalny fundusz w tej sprawie.

twitter premier morawiecki okęcie 1200.jpg
Kolejne 300 tys. dawek szczepionek w Polsce. Premier: rozpoczynamy dystrybucję

"Droga donikąd"

- Konfederacja jest jedynym kołem, które neguje zasadność szczepionek, wprowadzając dezinformację, wprowadzając ludzi w błąd -wskazała w rozmowie z Programem 1 Polskiego Radia Urszula Pasławska. - Nie można stanowić prawo i być ponad prawem - dodała, odnosząc się do niechęci posłów Konfederacji do noszenia maseczek w czasie obrad Sejmu.


- Może się to części społeczeństwa podobać, ale to nie jest odpowiedzialna droga. Ta droga prowadzi donikąd, do anarchii, do tego, że każdy będzie ustalał swoje zasady i prawa, a jak przyjdzie co do czego, to wszyscy się wezmą za łby - tłumaczyła.

Czytaj także: 

Gość "W samo południe" podkreśliła, że ma "żal do kolegów, że w taki sposób deprecjonują powagę sytuacji w czasach, gdy w Polsce umiera najwięcej  ludzi od czasów wojny". - To nie jest zabawa i to nie są żarty - oceniła Urszula Pasławska. 

Więcej zwolenników niż sceptyków

47 proc. Polaków deklaruje, że zamierza się zaszczepić przeciwko COVID-19 - wynika z sondażu IBRIS dla "Rzeczpospolitej". Duża część Polaków, 44 proc., wciąż jednak jest sceptyczna - pisze dziennik.


Posłuchaj
08:45 Paslawska-WSP-.mp3 Urszula Pasławska: negowanie obowiązku noszenia maseczek to droga donikąd ("W samo południe"/ Jedynka)

 

W rozmowie więcej na temat szczepień przeciwko COVID-19, a także komentarz gościa Polskiego Radia do najnowszych sondaży poparcia dla partii politycznych. Zachęcamy do wysłuchania nagrania. 

***

Audycja: "W samo południe"

ProwadzącyMagdalena Ogórek

GośćUrszula Pasławska (poseł PSL)

Data emisji: 28.12.2020

Godzina emisji: 12.26


Jedynka, PAP/ mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Walka z COVID-19 a szczepionka. Paweł Musiałek: na szali mamy śmierć wielu ludzi

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 14:31
- Z jednej strony skróciliśmy badania i być może ryzyko różnych czynników jest większe, natomiast na szali mamy śmierć wielu ludzi, którzy bez szczepionki nie przeżyją - powiedział Paweł Musiałek, dyrektor Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Odpowiedział w ten sposób na wątpliwości społeczeństwa wobec szczepionki na koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsza osoba w Polsce zaszczepiona przeciwko COVID-19. To pielęgniarka ze szpitala MSWiA

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 08:47
W Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie zaszczepiono pierwszą osobę na COVID-19 w Polsce - naczelną pielęgniarkę szpitala Alicję Jakubowską. Zaszczepił ją dr Artur Zaczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przez infolinię, internet lub u lekarza". Wiceminister zdrowia o tym, jak zapisać się na szczepienie

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 09:25
Rusza krajowy program szczepień przeciwko koronawirusowi. Najpierw zostaną zaszczepieni medycy, później najstarsi seniorzy. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że seniorzy otrzymają zaproszenia na szczepienie.
rozwiń zwiń