Poseł Lewicy: apeluję do wszystkich Polaków, aby poddali się szczepieniom

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 13:02
- Jeżeli nie uda nam się zaszczepić 75 proc. społeczeństwa, to trudno będzie mówić o wyjściu z pandemii - przestrzegał w Programie 1 Polskiego Radia Wiesław Szczepański, poseł Lewicy.
Audio
  • Wiesław Szczepański: kieruję swój apel do polityków i obywateli, aby poszli się szczepić ze względu przede wszystkim na dobro swoich rodzin ("Jedynka/W samo południe")
Wiesław Szczepański
Wiesław SzczepańskiFoto: PAP/Leszek Szymański

Poseł Lewicy pytany o zbliżający się 2021 rok w kontekście epidemii koronawirusa odparł, że patrzy na niego z nadzieją. - Mam nadzieję, że jednak ta szczepionka, która została wynaleziona i ta druga, która została dzisiaj zaakceptowana w Wielkiej Brytanii (...) pozwolą nam się zaszczepić - ocenił Wiesław Szczepański.

Czytaj więcej: Wlk. Brytania zatwierdziła kolejną szczepionkę. To preparat stworzony przez AstraZenecę

Dla dobra innych i polskiej gospodarki 

- Apeluję do wszystkich Polaków, aby nie bali się i poddali się szczepieniom. Jeżeli nie uda nam się zaszczepić 75 proc. społeczeństwa, to trudno będzie mówić o tym, abyśmy wyszli z pandemii. Stąd mój apel do polityków i wszystkich obywateli - podkreślił poseł Lewicy.


Posłuchaj
08:03 _PR1_AAC 2020_12_30-12-27-08_for_media.mp3 Wiesław Szczepański: kieruję swój apel do polityków i obywateli, aby poszli się szczepić ze względu przede wszystkim na dobro swoich rodzin ("Jedynka/W samo południe")

 

Gość audycji dodał, że to nie tylko kwestia dobra naszych bliskich, ale także droga do powrotu do normalnego funkcjonowania społecznego i gospodarczego. Przy tej okazji poruszył również temat ograniczeń związanych z koronawirusem i ich wpływu na gospodarkę.

Rozmówca Magdaleny Ogórek skomentował równie w PR1 zaprezentowany przez premiera Mateusza Morawieckiego program wsparcia terenów popegeerowskich.

Czytaj również: Premier: chcemy, żeby na tereny popegeerowskie z powrotem zajrzała nadzieja. Rusza program wsparcia

Zachęcamy do wysłuchania nagrania.

***

Audycja: "W samo południe"

ProwadzącaMagdalena Ogórek

Gość: Wiesław Szczepański (Lewica)

Data emisji: 30.12.2020

Godzina emisji: 12.27

Czytaj także

"Czuję się bardzo dobrze". Stanisław Karczewski przyjął szczepionkę i zachęca do tego innych

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 10:06
- Nie mam żadnych śladów ani miejscowych, ani ogólnych. Czuję się bardzo dobrze. Zachęcałem, zachęcam i będę zachęcał do szczepień, bo one są jedyną drogą do tego, żebyśmy powstrzymali pandemię – powiedział w środę były marszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS).
rozwiń zwiń