"Do dymisji podają się ludzie honoru". Dera o oświadczeniu rektora WUM

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 14:15
- Nie jest w stanie przywrócić dobrego imienia uczelni, jego wiarygodność jest w tym momencie zerowa - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Dera, odnosząc się do stanowiska rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Zbigniewa Gacionga ws. szczepień poza kolejnością. 
Andrzej Dera
Andrzej Dera Foto: Wojciech Kusiński/PR

Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Zbigniew Gaciong we wtorek wieczorem wystosował oświadczenie, w którym oznajmił, że nie ustąpi ze swojej funkcji. Podania się rektora do dymisji oczekiwał Niedzielski po ujawnieniu nieprawidłowości przy szczepieniach przeciwko COVID-19, które odbyły się na uczelni. Z 450 dawek szczepionki, przeznaczonych dla personelu medycznego tej placówki, blisko 200 dawek przeznaczono dla osób, które nie były pracownikami WUM.

pap WUM 1200.jpg
"Oczekuję standardu uczelnianego, a nie bazarowego". Minister zdrowia ws. rektora WUM

- Absolutny skandal i absolutne uczestnictwo w tym skandalu pana rektora, który mataczył, który kłamał i - moim zdaniem - stracił wiarygodność - ocenił stanowisko prof. Zbigniewa Gacionga Andrzej Dera.


Posłuchaj
06:38 _PR1_AAC 2021_01_15-12-21-20_for_media.mp3 Andrzej Dera: absolutny skandal i absolutne uczestnictwo w tym skandalu pana rektora, który mataczył, który kłamał i - moim zdaniem - stracił wiarygodność ("W samo południe/Jedynka")

 

Gość rozmowy skomentował również oświadczenie, w którym rektor odmówił ustąpienia ze stanowiska. - Do dymisji podają się ludzie honoru. W tej chwili niepodanie się do dymisji to jest zły symbol. Pozostawianie rektora, który się skompromitował w tak ważnej sprawie dla Polaków, a przede wszystkim dla swoich podopiecznych (...), jest dla mnie czymś niezrozumiałym - powiedział. 


Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Jerzy Jachowicz

Gość: Andrzej Dera (kancelaria prezydenta)

Data emisji: 15.01.2021

Godzina emisji: 12.21

kb

Czytaj także

Materna zaszczepił się poza kolejnością. Zapytany... kpi z katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 18:17
- Nikt z nas nie podejrzewał... To jest tak, jakbym wsiadał do samolotu i najpierw zadawał pytania, czy pilot ma uprawnienia, czy zna rosyjski, czy na pewno nie będzie mgły itd. No przecież to jest poza logiką - powiedział Krzysztof Materna pytany o szczepienie się na COVID-19 poza kolejnością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bezwstyd". Jacek Ozdoba o zachowaniu rektora WUM

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 20:15
- Mamy do czynienia z postawą budzącą moralną wątpliwość, najprawdopodobniej doszło też do złamania prawa. Zaszczepiono 200 osób, jest wśród nich esbek i aktorka kłamczuszka. To są ludzie niskich standardów etycznych. Natomiast rektor uczelni, który w ten sposób się zachowuje, szkodzi całemu środowisku - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Ozdoba. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Władze WUM powinny podać do się dymisji? Jest sondaż

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 10:52
47 proc. respondentów uważa, że władze Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w którym doszło do szczepień poza kolejnością powinny podać się do dymisji; 29 proc. jest przeciwnego zdania; 24 proc. wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć" - wynika z sondażu Social Changes dla wPolityce.pl.
rozwiń zwiń