Waldemar Andzel: jestem spokojny o współpracę Polski z USA, wiele nas łączy

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 13:11
- Joe Biden to umiarkowany polityk Partii Demokratycznej. Myślę, że współpraca pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi będzie bardzo dobra, szczególnie w aspekcie militarnym - podkreślił w Programie 1 Polskiego Radia wiceszef klubu PiS poseł Waldemar Andzel. 
Waldemar Andzel
Waldemar AndzelFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Obrony Narodowej odniósł się do kwestii inauguracji prezydentury Joe Bidena. Czy zmienią się stosunki polsko-amerykańskie i charakter współpracy?

Waldemar Andzel jest zdania, że pod względem kooperacji militarnej tego typu zagrożeń "nie ma". - To obopólny interes - podkreślił.

Posłuchaj
08:35 [ PR1]PR1 (mp3) 20 styczeń 2021 12_33_12.mp3 Waldemar Andzel: jestem spokojny o współpracę z Waszyngtonem (Jedynka/W samo południe)

Czytaj także:

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Paweł Jabłoński 1200.jpg
Paweł Jabłoński o relacjach z USA: możemy ze spokojem patrzeć w przyszłość

"Łączy nas wiele wspólnych wątków"

- Joe Biden to umiarkowany polityk Partii Demokratycznej. Myślę, że współpraca pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi będzie bardzo dobra, szczególnie w aspekcie militarnym - dodał poseł. - Uważam, że z USA łączy nas bardzo wiele wspólnych wątków. Tak nadal będzie - mówił.

Waldemar Andzel zaznaczył, że "jest spokojny" o relacje Warszawy z Joe Bidenem i nową administracją w Waszyngtonie. Mówił też o dobrej współpracy z ustępującą ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher.

Więcej w nagraniu. 

* * *

Audycja: "W samo południe"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Gość: Waldemar Andzel (poseł PiS) 

Data emisji: 20.01.2021

Godz. emisji: 12.33

ms, 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ambasador Polski w USA: ludzie Bidena wiedzą, że Polska nie jest dyktaturą jak Białoruś

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 07:32
Ambasador RP w Waszyngtonie Piotr Wilczek powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że w czasie kadencji Donalda Trumpa " nastawienie do Polski było w USA przyjazne". - Staraliśmy się to wykorzystać w maksymalnym stopniu, relacje i niektóre projekty będą kontynuowane - mówił dyplomata, który obecny będzie na prezydenckiej inauguracji Joe Bidena.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inauguracja Joe Bidena. Wałkuski: towarzyszą jej nadzwyczajne środki bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 19:20
Już w środę (20.01) przed Kapitolem odbędzie się zaprzysiężenie nowego prezydenta USA Joe Bidena. - Środki bezpieczeństwa są większe niż zastosowano tutaj po atakach terrorystycznych 11 września - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Marek Wałkuski, korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie. Jak będzie wyglądać inauguracja prezydentury polityka Demokratów?
rozwiń zwiń