X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szkoła ku pamięci

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2010 17:00
Ludzie żyją tak długo, jak długo się o nich pamięta - mówi Andrzej Bochenek, mąż zmarłej senator Krystyny Bochenek.
Audio
  • Relacja z Rumunii, gdzie nadano szkole imię Krystyny Bochenek
  • Rozmowa Andrzeja Żaka z Andrzejem Bochenkiem, mężem zmarłej senator

 

W sobotę polska szkoła w Pojanie Mikuli na rumuńskiej Bukowinie otrzymała imię Krystyny Bochenek, wicemarszałek Senatu, która zginęła w kwietniu w katastrofie lotnicznej pod Smoleńskiem.

Krystyna_Bochenek
Krystyna Bochenek

W uroczystości nadania imienia szkole i odsłonięcia tablicy pamiątkowej wzięli udział senatorowie z marszałkiem Bogdanem Borusewiczem, przedstawiciele władz administracyjnych województwa śląskiego, a także rodzina zmarłej - mąż i córka.

Szkoła w Pojanie Mikuli została otwarta 9 października ubiegłego roku, właśnie przez Krystynę Bochenek - przypomina nasz specjalnych wysłannik do Rumunii Andrzej Żak. Wybudowano ją zaledwie w rok, a kosztowała siedem milionów złotych. Pieniądze dała Wspólnota Polska.

- Szkoła ma służyć całej społeczności, a nie tylko mniejszości polskiej - podkreśla Andrzej Żak. Pojana Mikuli to chyba największe skupisko wiejskiej polonii w Rumunii.

(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Leszek Piechota zastąpi w Senacie Krystynę Bochenek

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2010 10:27
Kandydat Platformy Obywatelskiej, dotychczasowy wiceprezydent Katowic Leszek Piechota zwyciężył w niedzielnych wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu katowickim. Otrzymał blisko trzykrotnie więcej głosów niż każdy z jego dwóch kontrkandydatów.
rozwiń zwiń