Prof. Czauderna: dzieci żyją przywiązane do ekranów, a pandemia tylko te zjawiska nasiliła

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 13:30
- Zgłaszalność na różnego rodzaju badania profilaktycznie, zwłaszcza w przypadku nowotworów, znacznie spadła - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prof. Piotr Stefan Czauderna, prezes Agencji Badań Medycznych, odnosząc się do danych dot. profilaktyki w dobie pandemii koronawirusa w Polsce. 
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Gorlov-KV/ Shutterstock

Tematem audycji były zadania Agencji Badań Medycznych zarówno w trakcie, jak i po pandemii koronawirusa. 

1200_Niedzielski_PAP.png
Minister zdrowia: nie chciałbym, żeby Krupówki stały się początkiem trzeciej fali pandemii w Polsce

Mówiąc o przyszłych wyzwaniach służby zdrowia, gość rozmowy zaznaczył konieczność nadrobienia braków związanych ze skupieniem wysiłków służby zdrowia na problemie pandemii COVID-19. - Cała ta liczba niewykonanych procedur medycznych, odroczonych procedur, opóźnionych rozpoznań u pacjentów z nowotworami, u pacjentów z chorobami układu krążenia - wymieniał. - Jednak cały system ochrony zdrowia, w związku z pandemią, został przestawiony na trochę inne tory - dodał. 


Posłuchaj
07:34 _PR1_AAC 2021_02_15-12-28-05.mp3 Prof. Piotr Stefan Czauderna: ważne było, żeby te najmłodsze dzieci wróciły do szkół i cieszę się, że tak się stało ("W samo południe/Jedynka")

 

Profesor zwrócił również uwagę na problemy psychiczne młodzieży, spotęgowane przez związane z pandemią obostrzenia. - Zanikają kompetencje społeczne, dzieci żyją przywiązane do ekranów, a pandemia tylko nasiliła te zjawiska - powiedział. - Na to nakłada się zmieniający się model rodziny - dodał.

- Ważne było, żeby te najmłodsze dzieci wróciły do szkół i cieszę się, że tak się stało - stwierdził. 

***

Audycja: "W samo południe"

ProwadziłaMagdalena Ogórek 

Gość: prof. Piotr Stefan Czauderna (prezes Agencji Badań Medycznych)

Data emisji: 15.02.2021

Godzina emisji: 12.28

kb

Czytaj także

Służba zdrowia w dobie koronawirusa. Dr Kłudkowska: musiała się przeorganizować i stworzyć procedury

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 20:28
- COVID zaskoczył cały świat i mówmy o tym otwarcie. Naukowcy mówili, że kiedyś może pojawić się jakiś wirus. Czy ktoś myślał o tym, że się pojawi? Nie - powiedziała dr Matylda Kłudkowska, diagnosta laboratoryjny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie tylko walka z pandemią". Szefowa Kancelarii Prezydenta o zadaniach Rady Ochrony Zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2021 16:47
- Przygotowanie strategii funkcjonowania służby zdrowia po zakończeniu pandemii COVID-19 to zadanie, które prezydent postawił przed powołaną w piątek Radą ds. Ochrony zdrowia - powiedziała szefowa KPRP Grażyna Ignaczak-Bandych. 
rozwiń zwiń