Dziecięca cyberprzemoc

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2010 17:00
Młodzież bardzo często wykorzystuje internet do zastraszania, wyśmiewania i szykanowania swoich kolegów.
Audio

Cyberprzemoc to stosunkowo nowe zjawisko. Polega ono na prześladowaniu, nękaniu, najogólniej mówiąc na dokuczaniu innym osobom za pośrednictwem narzędzi typu elektronicznego takich jak: SMS, e-mail, witryny internetowe czy fora dyskusyjne w Internecie.

W Polskich szkołach coraz częściej dochodzi do tego typu aktów. Złośliwe komentarze pod zdjęciami umieszonymi na portalach społecznościowych, maile z groźbami czy „wrzucanie do sieci”  kompromitujących filmików to tylko namiastka przemocy do jakiej dochodzi poza murami szkoły.

O tym jak radzić sobie z problemem cyberprzemocy wśród młodzieży na antenie Jedynki opowiadała Anna Rosińska, pedagog  jednej z warszawskich szkół, w której doszło do tego typu wirtualnego prześladowania.

(mb)

Czytaj także

Dzieci zostają bez opieki. Nie pomagają upomnienia

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2010 09:29
W Polsce coraz więcej dzieci pada ofiarą przemocy - tak wynika z policyjnych statystyk, do których dotarła "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ucz się dziecię, ucz!

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2010 08:25
Rodzice są pierwszymi i najważniejszymi wychowawcami dzieci. Ale w którymś momencie w rozwoju dziecka pojawiają się instytucje edukacyjne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ustawa o zakazie bicia dzieci aktualna

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2009 16:49
Będzie zakaz karcenia, czyli wszelkich form karcenia, również tak zwanego klapsowania, o którym nikt nie wie, co to w zasadzie jest.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy uczeń nęka ucznia

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2010 16:45
W szkołach coraz częściej dochodzi do aktów agresji.
rozwiń zwiń