Mieczysław Kasprzak z PSL: "Najbardziej czystym źródłem energii jest wiatr i słońce"

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 13:34
- Jeśli zabraknie nam prądu to stają szpitale, pociągi. Zabezpieczenie musi być pełne i stałe, państwo musi to kontrolować - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Mieczysław Kasprzak z PSL, komentując bezpieczeństwo energetyczne Polski.
Mieczysław Kasprzak
Mieczysław KasprzakFoto: Wojciech Kusiński/Jedynka

Tematem audycji było bezpieczeństwo energetyczne Polski. 

wiatraki free 1200.jpg
Farmy wiatrowe na Bałtyku. To może być jeden z głównych filarów nowej polskiej energetyki

Gość rozmowy odniósł się do warunków składających się na bezpieczeństwo energetyczne państwa. - Państwo musi mieć niezawodny system energetyczny, który gwarantuje stałą dostawę energii elektrycznej. Prąd to jest podstawa - wskazał. Poseł PSL zwrócił również uwagę na zużycie energii elektrycznej w Polsce. - Obserwujemy wzrost ilości zużywanej energii elektrycznej, to jest około 2% w skali roku. To jest dużo - ocenił.


Posłuchaj
08:15 _PR1_AAC 2021_02_23-12-29-38.mp3 Mieczysław Kasprzak: energia elektryczna może być tradycyjny, ta czarna, z której będziemy musieli zejść. Musimy szukać innych źródeł dostaw energii ("W samo południe/Jedynka")

  

Polityk skomentował transformację energetyczną w kraju. - Energia elektryczna może być tradycyjny, ta czarna, z której będziemy musieli zejść. Musimy szukać innych źródeł dostaw energii. Mówimy bardzo jasno, wyraźnie i czytelnie o wytwarzaniu energii ze źródeł odnawialnych - przypomniał. - Najbardziej czytelnym i czystym źródłem energii jest wiatr i słońce - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadząca: Magdalena Ogórek

Gość: Mieczysław Kasprzak (PSL)

Data emisji: 23.02.2021

Godzina emisji: 12.29

kb

Czytaj także

Suski: zdarza się, że zimą polskie kopalnie ratują bilans energetyczny Europy

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 08:25
- Podstawa energetyczna musi być zabezpieczona. Jeśli nie będzie jakiegoś przełomowego wynalazku, który spowoduje, że będziemy pozyskiwać energię w sposób czysty i bezpieczny, to trzeba nadal korzystać z kopalni - powiedział Marek Suski z Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa.
rozwiń zwiń